Tarımsal borçlar 109 kat arttı!

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, AKP'nin 16 yıllık iktidarı döneminde tarımsal borçların 1 milyar liradan 109 milyar liraya çıktığını iddia etti.

Tarımsal borçlar 109 kat arttı!

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, AKP'nin 16 yıllık iktidarında tarımda yaşananlar ve çiftçilerin yaşadığı gerçekleri araştırdı. AKP iktidarlarında çiftçinin hep kaybeden tarafta olduğunu iddia eden CHP'li vekil, "AKP ile tarımsal borçlar 1 milyardan 109 milyara çıktı" dedi.

HER ŞEY İTHAL

Türkiye'nin tarımda kendi kendine yeten bir ülke iken birçok ürünü ithal eden ülke haline dönüştürüldüğünü kaydeden Gaytancıoğlu, "Tüm planlarını yandaşlarına çıkar sağlamak üzere kurgulayan AKP hükümeti, Türkiye'de verimli bir şekilde yetişen tüm tarım ürünlerini ithal etti. Başta buğday, arpa, kırmızı et gibi temel gıda maddeleri olmak üzere her türlü tarım ürünü ithalatı yapılmaktadır. Türkiye fındık ve incir dışında her şeyi ithal etmektedir" dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
24 Ekim 2018, 21:59

Hocam

Tarımcı
Sayın hocam tarımda tarım dışı mesleklerden bir sürü yönetici var. Mimar, kaymakam, İlahiyatçı, polis, esnaf vb. Sizler tarımcımı yetiştiremediniz. Yoksa tarım bu kadar basitmi. Yada bu konuda mecliste bir araştırma komisyonu kurdu Devamı..Sayın hocam tarımda tarım dışı mesleklerden bir sürü yönetici var. Mimar, kaymakam, İlahiyatçı, polis, esnaf vb. Sizler tarımcımı yetiştiremediniz. Yoksa tarım bu kadar basitmi. Yada bu konuda mecliste bir araştırma komisyonu kurdurup Mühendis ve Veterinerlerin onurunu geri teslimmi ettireceksiniz. Eğer bunu yapmıyacaksanız bu fakülteleri kapattıran. Zaten yeterince İlahiyat pomem açımöğretim vb okul var. Zaten tarımı onlar yönetiyor. Böyle gidecekse meclisteki Ziraat mühendisi ve Veteriner hekim kökenli tüm vekilleri istifaya davet ediyoruz.
24 Ekim 2018, 16:55

Çiftçinin 3 problemi var bunlar çözülürse üretim patlaması yaşanır. Yüksek girdi maliyetleri, pazarlama sorunu ve sosyal güvence (sgk primleri en düşük seviyede olmalı ve primler desteklemelerden kesilmelidir.50 yaşında emekliliği Devamı..Çiftçinin 3 problemi var bunlar çözülürse üretim patlaması yaşanır. Yüksek girdi maliyetleri, pazarlama sorunu ve sosyal güvence (sgk primleri en düşük seviyede olmalı ve primler desteklemelerden kesilmelidir.50 yaşında emekliliği haketmelidir)
24 Ekim 2018, 16:52

Kıraç tarlada üretim yapan çiftçilere verilecek desteklemeler, sulu tarım yapan yerlere göre iki kat artırılmalıdır. Ayrıca başta hububat ürünlerinde üretim kotaları kaldırılmalı ve üretimin tamamına destek verilmelidir.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ