Tarım fuarına katılan Cumhurbaşkanı yuhalandı

Tarım sektörünün büyük önem taşıdığı Fransa'da, geleneksel tarım fuarı bir protestoya sahne oldu. Çiftçiler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u yuhaladı. Macron protesto üzerine kendisini yuhalayan çiftçilerin yanına gidip uzun uzun sohbet etti.

Tarım fuarına katılan Cumhurbaşkanı yuhalandı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, tarım fuarında öfkeli çiftçiler tarafından yuhalandı. Duvar'ın haberine göre, seçim kampanyasında 5 milyar euroluk tarım yatırımı ve üreticilerin zararına satış yapmaması için fiyatlandırma politikası vaat eden Macron, bunları yerine getirmediği için öfkeyle karşılandı.

Tarım sektörünün büyük önem taşıdığı Fransa'da, siyasi liderlerin her yıl düzenlenen Salon de l'Agriculture isimli fuarda boy göstermesi neredeyse bir zorunluluk olarak görülüyor. Hal böyle olunca, fuar sık sık protestolara sahne oluyor. Eski Cumhurbaşkanlarından Nicolas Sarkozy de aynı fuarda kendisiyle tokalaşmak istemeyen bir çiftçinin protestosuna öfkelenmiş, “S… git" (Casse toi) diye küfür edince tepki çekmişti.

Macron ise kendisini yuhalayan çiftçilere daha 'ılımlı' yaklaştı. Macron, artan üretici fiyatları, Avrupa Birliği ile yapılan ticaret görüşmeleri nedeniyle öfkeli olan çiftçiler kendisini yuhalayınca yolunu değiştirdi ve protestocularla uzun uzun sohbet etti. Yuhalayan çiftçilerden Thibault Guybert ise Reuters'a açıklamasında, cumhurbaşkanını atacağı adımlarla değerlendireceklerini ve daha büyük eylemlerin düzenlenme ihtimali olduğu söyledi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
27 Şubat 2018, 20:57

Louvre inek dışkısı döküp protesto düzenleyen çiftciler bunlar. Bizim gibi dedikodu ile iş yapmıyorlar.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ