Stokçuluk algısı çiftçileri üzüyor!

Soğan üreticileri stokçuluk algısının yapılmasından rahatsız! Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, “Bir algı operasyonu oluşturmaya çalışılması çiftçilerimizi ve bizleri üzmektedir” dedi.

Stokçuluk algısı çiftçileri üzüyor!

Kenar, Maliye Bakanlığı tarafından patates depolarında ürünlerin tespiti yapıldığını ifade ederek, “Bu tespitlerin gerek Tarım Müdürlüğü gerekse Odamız tarafından zaman zaman yapılmaktadır. Ancak depodaki patates tespitlerinin sanki stokçuluk yapılmışçasına basına yansıması ve bir algı operasyonu oluşturmaya çalışılması çiftçilerimizi ve bizleri üzmektedir. İlimiz patates üretimi için son on yıla bakıldığında gerek üretimde gerekse depolanan kışlık patateslerimizde afaki bir farklılık gözükmemektedir. Şu an için çiftçilerimiz depolarından kışlık patatesi cinsine ve kalitesine göre ortalama 1 buçuk Türk lirası olarak satmaktadır” diye konuştu

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
29 Kasım 2018, 16:20

bu sefer günah keçisi çiftçi

soğancı
Bütün soğanları sürün piyasaya 2 ay sonra ben sizi görürüm eldekiler de bitince ne olacak ? Gerçi suriye var ordan alırız iç savaş var ya adamlar yemeye zaman bulamayıp satıyorlarmış.
28 Kasım 2018, 14:39

Çiftçi
Çin yörüngeye yapay ay fırlatacak da oradan enerji elde edecek. Biz sözde soğan stokcularının peşine düşmüşüz vay efendim niye depoda duruyor git sat :) Ülkede satmadık yer bırakmadınız zaten şimdi de üreticinin elindeki mallara Devamı..Çin yörüngeye yapay ay fırlatacak da oradan enerji elde edecek. Biz sözde soğan stokcularının peşine düşmüşüz vay efendim niye depoda duruyor git sat :) Ülkede satmadık yer bırakmadınız zaten şimdi de üreticinin elindeki mallara mı göz diktiniz.
28 Kasım 2018, 13:58

Uzulmeyen ciftci kaldimi ki muhterem

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ