Sarıeroğlu: Mevsimlik tarım işçileri için adımlar atılacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan, alın teri döken bütün emekçilerin, vatandaşların ailelerinin sıkıntılarını çözmek için gerekli bazı adımları atacaklarını söyledi.

Sarıeroğlu: Mevsimlik tarım işçileri için adımlar atılacak!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte Polatlı ilçesinden ziyaretlerde bulunan Bakan Sarıeroğlu, mevsimlik tarım işçileriyle ilgili meselelerin Türkiye için önem taşıdığını ve ilgili bakanlıkların bu konu hakkında gerekli çalışmaları yapacağını bildirdi. Sarıeroğlu hükümetin nisan ayında mevsimlik tarım işçileriyle ilgili bir genelge çıkardığını hatırlatarak, "Mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan, alın teri döken bütün emekçilerimizin, vatandaşlarımızın ailelerinin sıkıntılarını çözmek için gerekli adımları atacağız. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanıyım ama bir de bayanım. Benim için çocuklarımızın çalışması mevzusu gerçekten hiç affı olmayacak, geri adım atamayacağımız bir mesele. İnşallah Sayın Valimiz eylül ayından itibaren okulumuzu açacak ama sizlerden ricamız çocuklarımızın tam gelişim ve oynama çağında bu tarım işlerinde çalıştırılmaması. Bunlarla ilgili gerekli adımları da atacağız" diye konuştu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ