Pertek'te tarım sigortaları bilgilendirme toplantısı yapıldı

Tunceli'nin Pertek ilçesinin pilot ilçe seçilmesi nedeniyle İlçe bazlı kuraklık verim sigortası bilgilendirme tarım toplantısı Atatürk İlköğretim okulunda düzenlendi. İl Müdürü Orhan Kaya, üreticileri uyararak, "Zarar oluşmadan ilçe bazlı kuraklık verim sigortasını 1 Ocak 2017 ile 21 Mart 2017 tarihleri arasında yaptırmaları gerekmektedir" dedi.

Pertek'te tarım sigortaları bilgilendirme toplantısı yapıldı

Tunceli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Kaya, TARSİM Bölge Müdürü Mehmet Ali DOĞAN, KTV. Şube Müdürü Hasan GÜNGÖRDÜ, Pertek İlçe Müdürü Kenan GÜÇLÜ, TARSİM uzmanı Mahmut KARAKAYIŞ ve çiftçilerin katılımıyla yapılan ilçe bazlı kuraklık verim sigortası toplantısı açılış konuşmasında İl Müdürü Orhan KAYA, şunları kaydetti:

"Küresel iklim değişikliği uluslararası bir sorun olup bundan ülkemizde etkilenmektedir. Bunun neticesinde kuraklık, sel, aşırı sıcaklık gibi doğal afetler oluşmaktadır. Çiftçilerimizin bunu daha az zararla atlatması ancak ülkemizde Tarım sigorta kavramının gelişmesiyle mümkün olmaktadır. Bu konuda çiftçilerimize bitkisel ve hayvancılıkla ilgili yüzde 50-60 oranlarında devlet destekli poliçe düzenlenmesine imkân sağlanmaktadır. Bu konuda üreticilerimizin zarar oluşmadan ilçe bazlı kuraklık verim sigortasını 1 Ocak 2017 ile 21 Mart 2017 tarihleri arasında yaptırmaları gerekmektedir" dedi.

Daha sonra Tarsim Malatya Bölge Müdürü Mehmet Ali DOĞAN, Bitkisel ve Hayvancılıkla ilgili Tarım sigortaları hakkında bilgi verdikten sonra Tarsim Konu Uzmanı Mahmut KARAKAYIŞ'ın sunumunu tamamladıktan sonra çiftçilerden gelen sorular cevaplandırarak toplantı sona erdi.
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ