Kuzuları çalınan üreticinin isyanı: 'Adalet istiyoruz!'

Çalınan kuzularını pazarda satılırken tespit etmesine rağmen kulak küpesi olmadığı gerekçesiyle hiç bir hak iddia edemedi. Kendi kuzularını hırsızlara geri teslim etmek zorunda kalacağını belirten üretici Mustafa Gönül, duruma isyan ederek, "Ekonomik krizi bile geçtik artık adalet istiyoruz" şeklinde tepki gösterdi. Yaşadıklarını bir video çekerek sosyal medyadan paylaşan Gönül, yetkililerden yardım istedi.

Kuzuları çalınan üreticinin isyanı: 'Adalet istiyoruz!'

Konya'nın Karapınar ilçesinden veteriner hekim Mustafa Gönül'ün 40 gün önce 34 tane kuzusu çalındı. Kuzularından 5 tanesini pazarda satılırken arkadaşlarının haber vermesi üzerine bulan Gönül, kulak küpesi olmadığı gerekçesiyle kuzularını alamadı. Duruma isyan eden Gönül, bir video çekerek sosyal medyada paylaştı.

Bundan 40 gün önce çalınan 34 kuzusundan 5 tanesini pazarda satılırken bulduğunu bildiren Gönül, konunun savcılığa intikal ettiğini ancak kulak küpeleri olmadığı için kuzularının kendisine verilemeyeceğinin belirtildiğini belirterek, duruma tepki gösterdi. Gönül, “Kuzularımız çalınıyor, hırsızları suçüstü yapıyoruz ama kulak küpesi olmadığı için kendi kuzularımızı hırsıza vereceğiz. Böyle saçma adalet olur mu? Adaleti biz mi sağlayalım? Ekonomik krizi bile geçtik artık biz adalet istiyoruz" diyerek yaşadıklarına isyan etti.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 6 Adet Yorum Yapılmış.
25 Ekim 2018, 09:30

Küpe sökülemez mi ?

Kemal
Adam takdırmış olsun küpeyi bu hırsız salak mı ? O küpeleri sökemeyecek mi yada ölmüş hayvanların küpesini takamazmı onun yerine. Küpe ile olacak iş değil bu. Adalet istiyoruz adalet. Kendi adaletinizi kendiniz tesis edeceksiniz bu Devamı..Adam takdırmış olsun küpeyi bu hırsız salak mı ? O küpeleri sökemeyecek mi yada ölmüş hayvanların küpesini takamazmı onun yerine. Küpe ile olacak iş değil bu. Adalet istiyoruz adalet. Kendi adaletinizi kendiniz tesis edeceksiniz bu devletten adalet istemekten kolaydır.
23 Ekim 2018, 21:18

Sağlam kazık

Ali
önce deveni sağlam kazığa bağlayacaksın, pardon koyununu... geçmiş olsun inşallah mesele çözülür hırsızlar ceza alır
22 Ekim 2018, 13:46

nasıl veteriner

isimsiz
kuzularının küpe taktırması gerektiğini bilmiyormu kendi kuzularına niye küpe taktırmamış? kuzu küpesiz olursa nasıl hak iddia edecek. küpe taktırmak gerektiğini veteriner bilmiyorsa benim köylüm nasıl bilsin. küpeni taktır ve ku Devamı..kuzularının küpe taktırması gerektiğini bilmiyormu kendi kuzularına niye küpe taktırmamış? kuzu küpesiz olursa nasıl hak iddia edecek. küpe taktırmak gerektiğini veteriner bilmiyorsa benim köylüm nasıl bilsin. küpeni taktır ve kuzularınada sahip çık. sonra başkalarını suçlama hırsıza gelincede cezası neyse çeksin
22 Ekim 2018, 10:08

Küpe

Birisi
Çiftçilere "hayvanlarınızı zaman kaybetmeden küpeletin" diyen bir mesleği icra eden arkadaşın, kuzularını küpeletmemiş olması ilginç gerçekten. Bu olay kulağına küpe olur ve hemen küpe takar kuzularına
22 Ekim 2018, 07:45

İsyanı kime

Vet
İsyanı kime anlamadim. Hayvanlari kupeletmemek kanunen suçtur. Sanki hayvanlari kupeletmeyen başkası.
22 Ekim 2018, 07:40

Küpeleme önemli

Kayit
Küpeleme önemli.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ