KKTC’de çiftçi Tarım Bakanlığını bastı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), hayvan yetiştiricileri arpa fiyatlarına yapılan zamma tepki göstererek Tarım Bakanlığı'nı bastı.

KKTC’de çiftçi Tarım Bakanlığını bastı

KKTC'de Hayvan Üreticileri ve Yetiştiriciler Birliği, arpa fiyatlarına yapılan zammı protesto etmek ve hükümetten ek mali destek talebiyle dün Lefkoşa'da eylem yaptı. Yüzlerce traktör ve eşekle kente gelen çiftçiler, polis engelini aşarak Tarım Bakanlığı'na girdi. Tarım Bakan Erkut Şahali, dolar kurundaki artışı gerekçe göstererek, çiftçileri sakinleştirmeye çalıştı. Şahali, “Ben istifa edersem dolar düşecekse, hemen ayrılırım" dedi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
07 Eylül 2018, 18:10

Tarim

Nurten
Basanlara soyleyelim bizim tarim bakanliginida bassinlar, cunku savcilikta yolsuzluk dosyalari olanlari baskan daire baskani yaptilar. Sayin cumhurbaskanimizi yaniltiyor birileri

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ