Kayseri’de genç çiftçiler destekleniyor!

Kayseri'de, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 3 genç çiftçiye 120 adet koyun dağıtıldı.

Kayseri’de genç çiftçiler destekleniyor!

Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, Pınarbaşı, Sarıoğlan ve Felahiye İlçelerinde genç çiftçilere 120 adet koyun teslim etti.

Pınarbaşı ilçesinde genç çiftçi Turgut Fıcıcılar, Felahiye ilçesinde, Filiz Yazır ile Sarıoğlan ilçesinde, Senem Akkoç'a proje kapsamında hak kazandıkları 40'ar adet koyunları teslim edildi.

Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün konu hakkında yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Genç üreticilerimizin tarım ve hayvancılığa yönelmesi şehrimizin kalkınma ve refahının sağlanması bakımından büyük öneme sahiptir. Bu noktada da İl Müdürlüğü olarak tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren genç çiftçilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz."
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.