Kadınlar projelerini hayata geçirebilmek için eğitim alıyorlar

Tarımda genç kadın girişimciler sahaya indi. Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında 1'nci Etap eğitimler Pamukkale Richmond otelde başladı. İl bazında dereceye giren projeler düzenlenecek olan Türkiye finaline katılarak birinci olan proje 40 bin TL hibe ile desteklenerek hayata geçirilecek.

Kadınlar projelerini hayata geçirebilmek için eğitim alıyorlar

Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında 1'nci Etap eğitimler Pamukkale Richmond otelde başladı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vekili Mehmet Atmacaoğlu yaptığı açılış konuşmasında “Buradaki eğitimleriniz sonucunda tarımsal ve hayvansal üretimin değişik alanlarında faaliyet gösteren vatandaşlarımıza yol gösteren, önder olan ve rol model çiftçiler olacaksınız. Girişimci bireyler olarak cesaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, programın hayırlı olmasını diliyorum. ”dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca desteklenen ve Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinatörlüğünde Uşak ve Kütahya illeri tarafından uygulanacak olan “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” programı çerçevesinde 75 kadın çiftçi İŞKUR/KOSGEB işbirliği ile istihdama yönelik sertifikalı 32 saat süreli uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecektir.

İlimizden eğitime Acıpayam, Çameli, Tavas, Kale, Çivril, Beyağaç, Sarayköy, Bozkurt ve Pamukkale ilçelerimizden 75 kadın çiftçinin katılacağı eğitimler sonunda kursiyerlere kadın girişimciliğinin ve kadın çalışmalarının başarılı bir şekilde yürütüldüğü örnek işletmelere teknik inceleme gezisi düzenlenecektir.

Bu program kapsamında eğitim alan kadın çiftçiler tarafından hazırlanan projeler Denizli, Uşak ve Kütahya illerinden seçilecek 10 proje geniş katılım ile gerçekleştirilecek olan “Proje Pazarı'ndasergilenecek. Jüri üyeleri tarafından ilk üçe giren proje seçilerek ödüllendirilecektir.

Daha sonra Özel sektör, STK'lar, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları tarafından desteklenen ve İl bazında dereceye giren projeler düzenlenecek olan Türkiye Finaline katılarak birinci olan proje 40.000 TL hibe ile desteklenerek hayata geçirilecek.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ