Kadın çiftçilere yeni bir kurs açıldı!

Eskişehir'de kadın kursiyerlere yönelik olarak 'Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği' kursu açıldı. Kadın kursiyerlerin buradan aldıkları eğitimle yeni lavanta bahçeleri kurmaları amaçlanıyor.

Kadın çiftçilere yeni bir kurs açıldı!

Eskişehir'de İnönü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, İnönü Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Oklubalı Mahallesinde 'Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği' kursu açıldı. Kursta 18 kadın kursiyere başta kekik ve adaçayı yetiştiriciliği olmak üzere, Eskişehir'de yetiştiriciliği yapılan tüm tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştiriciliği konusunda eğitim verilecek.

Kurs açılış programına katılan İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, Bakanlık tarafından yürütülen Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Eskişehir'de binlerce lavanta fidesinin dağıtılarak modern lavanta bahçelerinin kurulduğunu hatırlattı. Bu bahçeler sayesinde Eskişehir'de lavanta balı üretilmeye başlandığını belirten Sever, "İnönü ilçemizde de bu konuda demonstrasyonlar yapmak ve sözleşmeli üretim modeli ile üreticilerimizin gelirlerini artırmak istiyoruz” dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
11 Aralık 2018, 16:35

Yine mi lavanta
Yaaa şaka mı bu. Edirneden Karsa dek yurdumun her bi yanı lavanta tarlasına döndü

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ