Hibe projelerine başvuru süresi uzatıldı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hakkındaki tebliğ değişikliği 3 Aralık 2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hibe projelerine başvuru süresi uzatıldı

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılıkİl Müdürü Harun Kabaoğlu, Proje başvuru süresinin 29 Aralık 2016 tarihine kadar uzatıldığını, tebliğ değişikliği ile çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesi kapsamında kümeslerde biyogüvenlik tedbirlerinin alınmasına yönelik yatırımlar ile arıcılar için çekilebilir güneş paneline ilave olarak bal süzme, sır alma ve bal dinlendirme tankı gibi ekipmanlarında projelere eklendiğini söyledi.

Yatırımcıların tebliğde belirtilen genel uygulama usul ve esaslarına açıklık getirmek amacıyla çıkarılan Uygulama Rehberine Bakanlığın www.tarim.gov.tr. adresinden ''KKYDP Online Başvuru'' butonundan ulaşılabileceği ve Proje başvurularının da bu elektronik adres üzerinden yapılacağı belirtildi.
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.