Genç çiftçinin isyanı!

Genç çiftçi projesi kapsamında çiftçiye verilen hayvanlar tepki çekmeye devam ediyor. TİGEM'in belirlediği aracı bir şirket tarafından genç çiftçilere dağıtılan hayvanların vasıfsız olması dikkat çekerken, ortaya çıkan görüntüler projenin çiftçiyi desteklemekten ziyade aracı firmaları destekler hale geldiğini gözler önüne serdi.

Genç çiftçinin isyanı!

Genç çiftçi projesi kapsamında kardeşine çıkan damızlık hayvanların videosunu çekerek paylaşan Sinop'tan Recep Öztürk, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a seslenerek, genç çiftçi projesi kapsamında çiftçinin ve devletin dolandırıldığını belirtti. Proje kapsamında kardeşine verilen 6 baş damızlık hayvanın damızlık sıfatı taşımadığını ve 30 bin lira hibe karşılığında verilen hayvanların maksimum değerinin 13 ila 14 bin lira arasında olduğunu vurgulayan Öztürk, “Cumhurbaşkanıma ve Başbakanıma sesleniyorum. Bu işe kulak versinler. Birileri bizi kandırıyor ama devletimizi daha çok kandırıyor." dedi.

Hibe olarak kendilerine verilen hayvanların kesinlikle çiftçinin yüzünü güldürmeyeceğini bildiren genç çiftçi, “Bu projeye genç çiftçi projesi diyemeyiz. Girişimciyi umutsuzluğa sürükleyecek proje diye adlandırabiliriz" tepkisinde bulundu.

Sinop'tan Recep Öztürk'ün paylaştığı skandal video yaklaşık 200 bin kişi tarafından görüntülenirken, videonun altına yapılan yorumlar tepkinin boyutlarını gözler önüne serdi.

Genç çiftçinin ve devletin nasıl dolandırıldığını gözler önüne seren video...


TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 6 Adet Yorum Yapılmış.
15 Eylül 2018, 09:32

Ihanet

Ridvan
Allah peygamber askina bu hirsizliklar nezaman bitecek genc cifcilere 30000 degerinde verilen 5 duve piyasa degeri 8000 genc ciftciye maliyeti 3 yilda yol masarfi 3000 sigorta 6000 3 yilda yem 15000 ilac vs bakim genc ciftciye maliyeti 40000 yazik g Devamı..Allah peygamber askina bu hirsizliklar nezaman bitecek genc cifcilere 30000 degerinde verilen 5 duve piyasa degeri 8000 genc ciftciye maliyeti 3 yilda yol masarfi 3000 sigorta 6000 3 yilda yem 15000 ilac vs bakim genc ciftciye maliyeti 40000 yazik gunah uc yilda bu hayvanlar dogumlari mucize 3(yil tutacaklari et iyi beslenirse 80-100 kg gemez yani herbir hayvanin satisi 3-.5 4000 yazik yazik
22 Haziran 2018, 08:45

yolla

aaa
14bin eder dediğiniz hayvanları 15bine getirin alayım hemen bin lira da sizin karınız olsun. bazı şeyleri abartmamak lazım tamam belki tanesine 5bin verilmez ama ama 2bin de etmez koyunun tanesi 1,5 olmuş. en az 3-3,5 tan satılacak hayvanla Devamı..14bin eder dediğiniz hayvanları 15bine getirin alayım hemen bin lira da sizin karınız olsun. bazı şeyleri abartmamak lazım tamam belki tanesine 5bin verilmez ama ama 2bin de etmez koyunun tanesi 1,5 olmuş. en az 3-3,5 tan satılacak hayvanlar oda 20bin eder buda en az diyorum bak. e arada firmanın gidip hayvanı seçen kişisi kamyoncusu hastalanan hayvanı firma karı vs vs masrafları da üstüne eklersek makul olabileceğini anlarız. o paraya sen hayvan bulup dağıtabilirsen bi 200 tane bul da millete dağıt bakalım sonra da senin bulduğun hayvanlara insanlar yorum yapsın bakalım neler duyacaksın. velhasıl kelam itiraz edebilirsiniz ama torpille aldığınız hayvanlara isyan edemezsiniz nankörlük etmeyin! hakkınızla alsaydınız kızmanıza hak veririm.
18 Haziran 2018, 17:00

doğru
sonuç
05 Haziran 2018, 04:53

Devletten al ciftciye verme

Ali
Aracı 6 taneyi 10 bine mal eder, Devlete 28 e fatura eder. Devlette 30 a Ciftciye hibe yazar. Devlet bu işten kısa vadede kagıt üstünde zarar etmediği gorulur. Sonunda çiftçi karın tokluguna çalışır, devlet program amaca ulaşmaz, hayva Devamı..Aracı 6 taneyi 10 bine mal eder, Devlete 28 e fatura eder. Devlette 30 a Ciftciye hibe yazar. Devlet bu işten kısa vadede kagıt üstünde zarar etmediği gorulur. Sonunda çiftçi karın tokluguna çalışır, devlet program amaca ulaşmaz, hayvan sayısı artmaz, et işini çözemez. Devlet yekunde zarar yazar. Kişiler değişir, Aracı sonunda et ithal eder, yeniden kar yazar. Kısacası devlet organiz olmayı orta uzun vade plan yapmayı becerememektedir. Tarım bakanlıgı planlamaları iyi yapılması gereken yerdir, gerekiyorsa insan kalitesini arttırmak, belki yeni dönemde profesyonel bir yönetici transfer etmek fayda verir. Fakat iyi yönetici diye tekrar bu yönetici aracıdan, zenginleşme hedefleyen veya brokrat özel kalem müdürü olmasın. Sonuc husran.
02 Haziran 2018, 22:57

Birileri ithalattan yolunu buluyor.
02 Haziran 2018, 22:48

Ziraat bankasi , GTHB

Murat
Ziraat bankasinca kullandirilan tarimsal kalkinma kooperatifleri ve tarim kredi kooperatiflerince gida tarim hayvancilk il mudurluklerince hibe ve destek adi altinda kurulan kooperatiflerde bi suru uye magduruz. Yapilan sozlesmeleri vekaletname usulu Devamı..Ziraat bankasinca kullandirilan tarimsal kalkinma kooperatifleri ve tarim kredi kooperatiflerince gida tarim hayvancilk il mudurluklerince hibe ve destek adi altinda kurulan kooperatiflerde bi suru uye magduruz. Yapilan sozlesmeleri vekaletname usulu ile hic tanimadigimiz kisilerle musterek ve muteselsil kefil yapilmis . Gurup kefaletlerindeden dogan magduriyet sebebi ile kimse borcunu odemiyor odeyenler magdur odemek isyeynler de magdur olmamak icin odemeye yanasmiyor. Yetkililerden istedigimiz 2007 yilmda cikan yasa gibi gurup kefaletelerin tumunun kaldirilmasi herkes kndi cektigi borctan sorumlu olmasidir.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ