Fındığa destek kayısı üreticisinin tepkisini çekti

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın, "Fındık üreticisinin elindeki tüm fındığı TMO olarak alacağız" açıklaması Malatya'da kayısı üreticilerinin tepkisini çekti.

Fındığa destek kayısı üreticisinin tepkisini çekti

Vuslat Gazetesi'nin haberine göre,üÜreticiler kayısıdaki sorunlar nedeniyle yıllardır emek verdikleri ağaçlarını kökten keserken, gerek TMO'nun gerekse Tarım Bakanlığı'nın sorunlara çözüm bulacak bir çalışma içerisine girmemesi ve fındığa sınırsız destek vermesi Malatyalı üreticileri kızdırdı.

FINDIKTA KESENİN AĞZI AÇILDI

Kayısı denilince bir anda susan hükümet yetkilileri, fındıkta kesenin ağzını açtı. Fındıkların hepsini alma kararı alan Tarım Bakanlığı, kayısı ile ilgiliyse hiçbir çalışma yapmadı ve Malatya kamuoyunu aydınlatacak, bilgilendirecek bir çalışmanın içerisine de girmedi. Fındık ile ilgili alınan bu karar binlerce kayısı üreticisinin de tepkisine neden oldu.

Dünya kayısı başkenti Malatya'da, üreticiler kayısıdaki sorunlar nedeniyle, yıllardır emek verdikleri ağaçlarını kökten keserken, gerek Toprak Mahsulleri Ofisi'nin gerekse Tarım Bakanlığının sorunlara çözüm bulacak bir çalışma içerisine girmemesi ve fındığa sınırsız destek vermesi Malatyalı üreticileri kızdırdı. Üreticiler fındığa verilen bu destek sonrasında kayısı sorunlarının çözümü noktasında en azından üreticiyi rahatlatacak bir çalışmanın yapılmasını bekliyor.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ