Elbistanlı çiftçilere duyurulur!

Elbistan'da buğdayda kuraklık verim sigortası bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Elbistanlı çiftçilere duyurulur!

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"2017 yılında Tarsim kapsamının genişleyeceği ve yeni uygulamaların hayata geçirileceği belirtilmektedir. İlk defa pilot olarak belirlenen 81 İlin 81 İlçesinde buğdayda kuraklık verim sigortası uygulaması da bu yeni uygulamalar arasında yer almaktadır.

Kahramanmaraş İli Elbistan ilçesi, Buğdayda Kuraklık Verim Sigortası kapsamında pilot bölge olarak belirlenmiştir. 19 Aralık Pazartesi Günü Saat 13.30 ' da Elbistan Ziraat Odasında Tarsim yetkilileri tarafından 2017 yılı yeni uygulamalar ve özellikle Buğdayda Kuraklık verim Sigortası ile ilgili bilgilendirme Toplantısı yapılacaktır"

Elbistan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ayhan ÖZCAN: "Elbistan çiftçisinin en büyük sorunlarından biri olan buğdayda kuraklık 2017 yılı Tarsim Kapsamına alınacaktır. Pilot bölge olarak belirlenen Elbistan ilçemizde Buğdayda Kuraklık verim sigortası ve Yeni uygulamaların anlatılacağı toplantıya çiftçilerimizin katılımını bekliyoruz" dedi.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.