Düzce'de genç çiftçiler hayvanlarına kavuştu

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Genç Çiftçi Desteklenmesi Programı çerçevesinde, Düzce merkez ilçesinde büyükbaş hayvan dağıtımına başlandı.

Düzce'de genç çiftçiler hayvanlarına kavuştu

Dağıtıma; Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, İl Müdürü Yardımcısı Necdet Çiçek, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Osman Avcı, İl proje yürütme birimi personeli ve genç çiftçilerimiz katıldı.

İl Müdürü Kabaoğlu; Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında uygulanan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı çerçevesinde hibe desteği almağa hak kazanan 185 genç çiftçi olduğunu, bunların 122'si büyükbaş ve 18'i küçükbaş hayvancılık projesi kapsamında olduğunu söyleyerek, Merkez İlçede 7 çiftçimize büyükbaş hayvanların teslim edildiğini, önümüzdeki günlerde dağıtımların devam edeceğini bildirdi.

Daha önce Merkez İlçe, Gölyaka ve Cumayeri olmak üzere 3 hak sahibine küçükbaş hayvanların teslim edildiğini belirten Kabaoğlu, 41'i arıcılık, 2'si seracılık, 1'i meyvecilik, 1'i tavukçuluk olmak üzere 45 genç çiftçiye toplam Bir milyon 350 bin TL ödeme yaptıklarını söyleyerek Düzce çiftçisine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Kaynak: Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Yorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
12 Ocak 2017, 09:08

.

Zeki
Merinos ırkı koyunlar ı ne zaman dagıtacaksınız

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.