Dişi sığırlar genç çiftçilere teslim edildi

Elazığ'da Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi programı kapsamında, projelerin uygulama süreci devam ediyor. Bu kapsamda Merkez ve ilçelerde 91 adet büyükbaş hayvancılık projesinde toplam 546 adet dişi sığır genç çiftçilere teslim edildi.

Dişi sığırlar genç çiftçilere teslim edildi

Törende konuşma yapan Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, şunları kaydetti: “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak, Genç Çiftçi Projesi kapsamında çoğunluğu bayan olan üreticilere, kişi başına 30 bin lira değerindeki 6'şar adet dişi hayvanı hibe olarak veriyoruz. Bugün; Ağın İlçemizden 4, Arıcak'dan 8, Baskil'den 8, Keban İlçemizden 9, Kovancılardan 14, Maden'den 11, Merkez Köylerimizden 19, Paludan 12, Sivriceden de 6 kişi olmak üzere toplamda 91 genç çiftçimize 546 adet büyükbaş hayvan dağıtımını gerçekleştiriyoruz.


Bakanlığımız özellikle genç çiftçi ve DAP projeleri kapsamında, kırsaldaki yaşamı kolaylaştırmak ve kırsalda ikamet eden başta kadın üreticilerimiz olmak üzere, 40 yaşın altındaki genç çiftçilerin daha fazla gelir elde edebilmeleri için bu projeleri gerçekleştiriyor. İnşallah bu kardeşlerimiz almış oldukları hayvanların bakım ve beslenmelerini güzel bir şekilde yaparak, önümüzdeki senelerde almış oldukları hayvanlarını sayılarını arttıracaklardır”


Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ