Desteklerden yararlanmak için süre daralıyor

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, üreticiyi çiftçi kayıt sistemi ve fındık alan bazlı destek başvuruları konusunda uyardı.

Desteklerden yararlanmak için süre daralıyor

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu yaptığı açıklamada; “2016 çiftçi kayıt sistemi başvuruları 15 Kasım 2016 tarih ve 29889 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliği ile 31 Aralık 2016 tarihine kadar uzatılmıştır. Ayrıca, Fındık üreticilerine ödenecek olan Alan Bazlı Gelir Desteği Ödenmesine Dair 2016/9150 sayılı Karar ise 09.09.2016 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmıştır. 2016 yılı ürünü fındık alan bazlı gelir desteği başvuruları, 2016 üretim yılında çiftçi kayıt sistemi ve fındık kayıt sistemine kayıtlarını yaptırmış veya güncellemiş olmak kaydıyla 30.12.2016 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

2016 yılı ÇKS başvurusunu yapmamış ve 2016 Fındık Alan Bazlı Destek dilekçelerini de henüz vermemiş çiftçilerimizin 31 Aralık 2016 tarihine kadar bağlı bulundukları İl/ İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimize şahsen veya yasal temsilcileri vasıtasıyla başvurarak dilekçelerini vermeleri ve güncelleme işlemlerini yapmaları gerekmektedir.” dedi.Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ