Demirören’e verilen kredi çiftçiye neden verilmiyor?

Doğan Medya Grubunu satın almasından dolayı Demirören'e Ziraat Bankası'ndan 700 milyon dolar kredi verildiği yönündeki iddiaların yankıları sürerken, CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu'ndan verilen krediyi çiftçi üzerinden eleştirdi. Gaytancıoğlu, “Ziraat Bankası, çiftçiye vermediği 2 yıl ödemesiz 10 yıl vadeli krediyi gazete satışı için Demirören grubuna veriyor” dedi.

Demirören’e verilen kredi çiftçiye neden verilmiyor?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu, Doğan Medya Grubu'nun Demirören'e satışına karşılık Ziraat Bankası tarafından verilen iki yılı ödemesiz 10 yıl vadeli krediyi çiftçi üzerinden eleştirdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden krediye yönelik iddiaları eleştiren Gaytancıoğlu, “Ziraat Bankası, çiftçiye vermediği 2 yılı ödemesiz 10 yıl vadeli krediyi gazete satışı için Demiròren grubuna veriyor. Çiftçi borcu 100 milyara dayandı. Yandaşları kayıracağınıza birazda köylünün perişan halini görün. Türkiye'yi samana muhtaç ettiniz, yandaşları zengin ettiniz.”

Odatv'nin haberine göre kamu bankası olan Ziraat Bankası, 5 Nisan 2018 tarihli 10/10 sayılı yönetim kurulu kararıyla Demirören Medya Grubu'na kredi verilmesine onay verdi. Demirören Medya Ticaret A.Ş.'ye verilen kredinin miktarının 700 milyon dolar olduğu ileri sürüldü.

Ziraat Bankası İstanbul Kurumsal Şubesi tarafından sağlanan kredinin şartları tartışma neden oldu. Kredinin şartları 10 yıllık bir geri ödeme sürecini içeriyor. Buna göre ilk 2 yıl Demirörenler bankaya ödeme yapmayacak.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Ziraat Bankası tarafından Demirören'e verilen krediyi çiftçiyi örnek göstererek eleştirdi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
09 Nisan 2018, 20:13

Edirneli
Hoca senverdin çocuklarımıza. Üniversite dem seni biliyoruz
09 Nisan 2018, 15:35

Getirin mazlumu

Köylü
Çiftçi nin neye ses çıkardığı varki.doğru olsa ne yazar yanlış olsa ne.girmişiz bi borç batağına ömrümüzü heba ediyoruz.ekonomi sağlık sıhhat kimsenin umrumda değil .süslü laflar la içimizi hoş eden siyasiler oldugu sürece Devamı..Çiftçi nin neye ses çıkardığı varki.doğru olsa ne yazar yanlış olsa ne.girmişiz bi borç batağına ömrümüzü heba ediyoruz.ekonomi sağlık sıhhat kimsenin umrumda değil .süslü laflar la içimizi hoş eden siyasiler oldugu sürece bu bataklıktan çıkamayız.
09 Nisan 2018, 10:56

Açıklanmalı

ekerbicer
Bu olay doğru mu değil mi ivedilikle ortaya konmalıdır. Odalar ve birlikler bu işin peşini bırakmamalı. Asıl maksadı ziraati desteklemek olan bir devlet bankası, her işi bitti de gazete alış satışı için kredisi mi eksik kaldı?
08 Nisan 2018, 22:33

Kredi

Tarımcı
Eğer bu söylentiler doğruysa bu iktidar partisine yazıklar olsun, gerçekten türk çiftçisi resmen bankaların kölesi olmuş vaziyette,ama bu söylenen krediye bu koşullarda bu adamlara veriliyorsa benim bu ülkenin yönetimini daha fazla soy Devamı..Eğer bu söylentiler doğruysa bu iktidar partisine yazıklar olsun, gerçekten türk çiftçisi resmen bankaların kölesi olmuş vaziyette,ama bu söylenen krediye bu koşullarda bu adamlara veriliyorsa benim bu ülkenin yönetimini daha fazla soyliycem Yok artık

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ