Çiftçiye devlet destekli badem fidanı!

GAP Kalkınma Başkanlığı destekli 20.000 adet fernandes, feregues badem fidanı Dicle Tarım Ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından %70 devlet destekli hibeli olarak 47 adet çiftçiye dağıtıldı.

Çiftçiye devlet destekli badem fidanı!

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından son yıllarda tarımsal alanda sağlanan hibe destekleriyle şu ana kadar Diyarbakır'da yaklaşık 8 bin dekar alanda badem bahçeleri kuruldu. 26.11.2018 tarihinde GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı destekli 20.000 adet fernandes, feregues badem fidanı Dicle Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından %70 devlet destekli hibeli 47 adet çiftçimize 500 dekar alan için badem fidanı dağıtıldı. Dağıtım törenine Dicle Tarım ve Orman İlçe Müdürü Murat Ödoğlu, Dicle Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü teknik personelleri ve çok sayıda çiftçimiz katıldı. Çiftçiler destekle badem fidanı almış olmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, böyle projelerin artarak devam etmesini istediklerini söylediler.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ