Çiftçiye 600 milyon lira destek ödemesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımsal destekleme ödemeler kapsamında yarından itibaren üreticilere toplam 599,8 milyon TL'lik ödeme yapılacağını açıkladı.

Çiftçiye 600 milyon lira destek ödemesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"2016 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında yarından itibaren üreticilerimize toplam 599,8 milyon TL'lik ödeme yapılacak.

Ödemeler kapsamında; genç çiftçi proje desteği için 100 milyon TL, IPARD için 90 milyon TL, kırsal kalkınma desteği için 65 milyon TL, tarım sigortası desteği için 50 milyon TL, hayvan gen kaynakları desteği için 40 milyon TL, iyi tarım desteği için 27 milyon TL, süt tozu desteği için 26 milyon TL, tarımsal yayım ve danışmanlık desteği için 17 milyon TL, sertifikalı tohum kullanım ve üretim desteği için 10 milyon TL, biyolojik mücadele desteği için 5 milyon TL, lisanlı depolarda ürün depolama kiralama için 1,3 milyon TL, süt desteği için 160 milyon TL ve AR-GE desteği için 8,5 milyon TL olmak üzere toplam 599,8 milyon liralık hibe desteği, yarın 18.00'den sonra üreticilerimizin hesaplarına aktarılacak.

Bu ödemelerle beraber yılın ilk 11 ayında çiftçilerimize toplam 10,87 milyar liralık destekleme ödemesi yapılmış olacak. Böylelikle 2016 yılı için üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 11 milyar 644 milyon TL'lik tarımsal hibe desteğinin yüzde 93'lük kısmını ödemiş olacağız. Geri kalan destek ödemeleri ise 20 Aralık sonrasında üretici hesaplarına aktarılmaya başlanacak."
Yorumlar

Toplam 7 Adet Yorum Yapılmış.
01 Aralık 2016, 15:25

odalar

alp
sayın bakanım çks işlemini yaptırmak için çok çile çekiyoruz bir muhtar artı ıkıde aza oda neyse ziraat odasına gidiyoruz sonrada il ,lçe tarıma bunlar bize eziyet ya odalar kalksın yada onlar versın çks yi ÇKS teknolojıyı kul Devamı..sayın bakanım çks işlemini yaptırmak için çok çile çekiyoruz bir muhtar artı ıkıde aza oda neyse ziraat odasına gidiyoruz sonrada il ,lçe tarıma bunlar bize eziyet ya odalar kalksın yada onlar versın çks yi ÇKS teknolojıyı kullanarak her çitçinin başvurması için bir çalışma başlatılırsa seviniriz
01 Aralık 2016, 06:24

Sertifikali tohum(Aspir)

Ramazan
Sertifikali tohum destekleri ödenecek diyor hala bisey yok gecen ay icmal cikmisti ne zaman yatar aceba
01 Aralık 2016, 00:31

Fındık destek

serhat kılıç
Kalan fındık destekleri ne zaman
30 Kasım 2016, 18:09

has. ayyildiz
Saat18 destek falan yok nezaman yatar
30 Kasım 2016, 10:56

Ciftci
Sayın Bakanım. Bir müjde ver bu birliklere para odemeyelim
30 Kasım 2016, 10:54

Destek için teşekkürler. Bir de birliklere odalara üyelik mecburiyetini kaldirirsaniz çok iyi olacak. Tohumculara, odalara bize hiç faydası olmayan paraları odemeyecegiz. Bugün hepsi antalyada memurlarına beraber fuar bahanesiyle en lux Devamı..Destek için teşekkürler. Bir de birliklere odalara üyelik mecburiyetini kaldirirsaniz çok iyi olacak. Tohumculara, odalara bize hiç faydası olmayan paraları odemeyecegiz. Bugün hepsi antalyada memurlarına beraber fuar bahanesiyle en lux otellerde bizim paralarimizla egleniyorlar.
29 Kasım 2016, 21:03

kosgeg

Abdulkadir karahan
Budesteyinden dolayi devletimize tesekkurlerimisunuyorum

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.