Çiftçi sahipsiz! Kim bu operasyon çekenler?

Çiftçiler toplumun en 'çaresiz' kesimlerin başında geliyor. Örgütlü bir yapıları yok. Mevcut örgütlü yapılar da siyasi ve ekonomik kaygılardan dolayı sindirilmiş durumda. Yani anlayacağınız çiftçi sahipsiz!

Çiftçi sahipsiz! Kim bu operasyon çekenler?

Çiftçi sahipsiz olunca da birileri bu insanlar üzerinde sağlam 'operasyon' yapabiliyor. Tohumda, gübrede, ilaçta yapılan 'operasyonlar' bir tarafa çiftçi adına kurulmuş kurum ve kuruluşları da 'babalarının çiftçiliği' gibi kullanıyorlar!

'Adaletten', 'ahlaktan', 'haram ve helalden' dem vuranlar, çiftçi adına kurulmuş kurum ve kuruluşlarda çok rahat 'operasyon' yapabiliyorlar! Bu 'operasyonları' da 'ne yapalım talimat geldi yaptık!' diyerek kendilerince meşrulaştırıyorlar!

Yazının devamını okumak için tıklayın...


TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 10 Adet Yorum Yapılmış.
09 Şubat 2018, 23:44

ymtr ye

CL
senden çok tarımın içindeyim merak etme..havaya suya ota çöpe taşa toprağa herşeye para veriyo devlet..yalansa yalan de..ilçe tarımlar sadece para dağıtma yerleri olmuş.senin gibi hazırcılar daha fazla para alsın diye...
29 Ocak 2018, 11:27

CL YE

YMTR
ZERRE KADAR TARIMLA ALAKAN YOK....
26 Ocak 2018, 23:06

CL
bırakın bu ayakları..çiftçiler zor durumda falan değil,hepsinin evi arabası son model cep telefonları var,,devlete vermişler arkalarını oohh...yok dana parası,yok tarla parası,yok %75 hibe...devlete de yazık..çiftçiler alıştı hazı Devamı..bırakın bu ayakları..çiftçiler zor durumda falan değil,hepsinin evi arabası son model cep telefonları var,,devlete vermişler arkalarını oohh...yok dana parası,yok tarla parası,yok %75 hibe...devlete de yazık..çiftçiler alıştı hazır paraya iyice...
22 Ocak 2018, 01:42

Keske tek dusunceniz cifci olsaydi vatansas menfaati olsaydi saygi duyardik konulara tarafsiz yaklasmiyosunuz bence suclamadan yazmadan taraflari dinlemelisiniz kara surduzun kurum kurulus ve bajsettiniz gubreye sorun sorularinizi eminim yaniltinizi Devamı..Keske tek dusunceniz cifci olsaydi vatansas menfaati olsaydi saygi duyardik konulara tarafsiz yaklasmiyosunuz bence suclamadan yazmadan taraflari dinlemelisiniz kara surduzun kurum kurulus ve bajsettiniz gubreye sorun sorularinizi eminim yaniltinizi anlicaksiniz habercilik tarafsizlik gerektirir kimsenin bilmedi konuyu anlatiyosunuz yaziyosunuz ama anlamiyoruz bu arada ziraat bilginiz varmi umarim vardir cifciye ne yararli ne zararli biliyosunuzda
20 Ocak 2018, 09:04

işin aslı

Çiftçi kuruluşlarına sahip olması gereken sözde çiftçilerin arasından seçilen yönetim ve denetim kurulu üyeleri bulundukları makamları geçim kapısı olarak gördükleri, yönetmesi gerektikleri kurumların kapı kulu haline geldikleri Devamı..Çiftçi kuruluşlarına sahip olması gereken sözde çiftçilerin arasından seçilen yönetim ve denetim kurulu üyeleri bulundukları makamları geçim kapısı olarak gördükleri, yönetmesi gerektikleri kurumların kapı kulu haline geldikleri sürece çiftçinin sırtı yerden kalkmaz. milli gazete de olmasa kapılarını açacaklari kurumları da olmazdı.
20 Ocak 2018, 01:54

Çifçiler gerçekten zor durumda

Tarım teknikeri
Bütün çiftciler borç batağında iflas eden edene 1 yılda kaç tane çjftlik kapandı gelir düşük faizler yüksek borcunu ödeyemeyen o kadar çokki maliyetler hat safada eskiden kiralık tarla bulunmazdı şimdi kiralayan yok
19 Ocak 2018, 18:00

Selimiye tkk

Cengiz
Bursa yenisehir selimiye tarim krediye bi muhabir yollayin haber yapsin. Selimiye koyu bay baskanin koyune sadece 50 km..
19 Ocak 2018, 18:00

Video konferans

Gizli No
Ayan in gizlice aldirdigi yonetim.kurulu kararlarini video konferans , ihsan kalkavan vb konulari sizin sayenizde kamuoyuna duyuruldu. Selimye tkk da su an haliste olan.kisiye maas oduyordu ayan. .Ayan o kararlari nasil ele gecirdigimizi hala cozeme Devamı..Ayan in gizlice aldirdigi yonetim.kurulu kararlarini video konferans , ihsan kalkavan vb konulari sizin sayenizde kamuoyuna duyuruldu. Selimye tkk da su an haliste olan.kisiye maas oduyordu ayan. .Ayan o kararlari nasil ele gecirdigimizi hala cozemedi.cunku kimi karsisina aldigini bilmiyordu.. Siz o konulari haber yapmasaniz hic duyulmucakti. Eline koluna saglik.. dediginiz gibi bu dualar size yeter..Eyyyyy kullllcu..
19 Ocak 2018, 17:18

Ne yazık

HDM
Bakanlık ta malesef kimsenin çiftçi gibi bir derdi yok herkes nasıl bir makam kaparım derdinde yazık oldu ülkeye
19 Ocak 2018, 17:13

elime saglik

ayhan kurul
sen de olmasan bu yolsuzlukları yazan yok gerçek bir gazetecisin. a.k ve erkanına hesap soran yok adamlar kenara çekilmiş dinlenmiyorlar bir süre sonra herkes unutur bunlar yine piyasaya çıkar.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ