Çiftçi borcun içinde boğuluyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Kazım Arslan, çiftçilerin borcun içinde boğulduğunu, kredilerle günü kurtarmaya çalıştığını kaydetti.

Çiftçi borcun içinde boğuluyor!

Meclis'te konuşan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, çiftçilerin sorunlarının araştırılarak, zararlarının bir kısmının karşılanmasının önem taşıdığını söyledi. Mazot fiyatlarının 2002 yılından bu yana 5 kat artmasına karşın, buğday fiyatının aynı kaldığına dikkati çeken Arslan, çiftçilerin borcun içinde boğulduğunu, kredilerle günü kurtarmaya çalıştığını kaydetti.

Mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması gerektiğini, çiftçilerin ürünlerini pazarlama konusundaki yaşadığı sıkıntılara da değinen Arslan, "Tüccarın eline çiftçimizi teslim edersek gelecekte üretecek çiftçi bulamayız" ifadesini kullandı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ