Çermik’te genç çiftçi buluşması

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlanması amacıyla yürütülen Genç Çiftçi Projesi, Diyarbakır Çermik'te genç çiftçileriyle buluştu.

Çermik’te genç çiftçi buluşması

2 Kapama Meyve Bahçesi, 1 Örtüaltı tesisi kuruldu, 2 Arıcılık Projesi tamamlandı. Ayrıca Bakanlıkça; Genç Çiftçi Projesi kapsamında Diyarbakır Çermik'de 1 Genç çiftçiye 40 adet İvesi ırkı koyunu, 1 Genç çiftçiye 40 adet Akkaraman ırkı koyun, 7 genç çiftçiye 42 büyükbaş hayvan sahiplerine teslim edildi.

Genç Çiftçi Projeleri Desteklemelerine başvurular 2017 ve 2018 yıllarında da devam edecek.

Kaynak: Çermik Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ