Başbakan Yıldırım’dan flaş açıklama! Çiftçi borçları ertelendi!

Başbakan Binali Yıldırım, çiftçilere müjdeyi verdi. Yıldırım'ın talimatları ile çiftçilerin borçları 1 yıl ertelendi. 80 bin çiftçinin bu yapılanmadan yararlanması öngörülüyor.

Başbakan Yıldırım’dan flaş açıklama! Çiftçi borçları ertelendi!

Yıldırım'ın talimatları ile çiftçilerin borçları bir yıl ertelendi. Bu yıl yaşanan doğal afetler nedeniyle zarar gören çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarına Bakanlar Kurulu kararı ile 1 yıllık erteleme imkanı getirildi. 80 bin çiftçinin bu yapılanmadan yararlanması öngörülüyor. Ayrıca Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri de borçlarını ödeme zorluğu çeken çiftçilere tarımsal üretimin sürdürülebilirliğinin sağlanması için mevcut kredi borçlarını 5 yıla yayılan taksitlendirme imkanı veriyor.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
04 Ocak 2018, 00:21

hani

nasıl
nasıl ertelenme çitçinin borcunun ertelenmesi için başına taş mı yağması gerekiyor tarim kredilere para yetiştirmek için nerelere borçlandığından nelerini sattığından haberiniz varmı lütfen gerçekçi olunuz rakamlar önünüzde Devamı..nasıl ertelenme çitçinin borcunun ertelenmesi için başına taş mı yağması gerekiyor tarim kredilere para yetiştirmek için nerelere borçlandığından nelerini sattığından haberiniz varmı lütfen gerçekçi olunuz rakamlar önünüzde keşke demeyin üretici aradan çıktı
05 Aralık 2017, 14:00

benim iki yıldır erteleniyor iki yıldır ekiyoruz allah aşkına biraz yardımcı olun seneye nasıl ödeyecegiz bictiklerimiz faize gitti seneye nasıl ödeycegiz yokmu bu çifçinin sahibi allah rızası için..
02 Aralık 2017, 13:39

Borc 90 günden fazla gecikmisse ertelenmiyor!! Tarsim sigortası yoksa ertelenmiyor!!! İl veya ilçe komisyonu ürünlerde hasar yok derse ertelenmiyor!!! Birde kop müdürlerinin çiftçiye verdikleri gözdağı cifcide mudurle aram bozulmasın Devamı..Borc 90 günden fazla gecikmisse ertelenmiyor!! Tarsim sigortası yoksa ertelenmiyor!!! İl veya ilçe komisyonu ürünlerde hasar yok derse ertelenmiyor!!! Birde kop müdürlerinin çiftçiye verdikleri gözdağı cifcide mudurle aram bozulmasın diye kredilerim sürdürebilir olsun diye ertelenmiyor!! Yani anlayacağınız göstermelik baştan sona herkes bu zulme göz yumuyo!! Sıkıntı yok ithalata cari açığa devam hiç dert etmeyin!!!
01 Aralık 2017, 19:14

KİMSE SEVİNMESİN....

Atakan
ÇİFTÇİ BORÇLARI ERTELENİYOR FAKAT ERTELEYEN KURULUŞLAR BUNU FIRSAT BİLİP DEĞİŞİK İSİMLER ADI ALTINDA ÇİFTÇİLERDEN EK ÖDEME ALIYOR.SONUÇTA BORCUN ERTELENMESİ BORÇ YUMAĞINI ARTTIRIYOR.SÖZDE ERTELEME FAİZSİZ DE OLSA ,KATKI PAY Devamı..ÇİFTÇİ BORÇLARI ERTELENİYOR FAKAT ERTELEYEN KURULUŞLAR BUNU FIRSAT BİLİP DEĞİŞİK İSİMLER ADI ALTINDA ÇİFTÇİLERDEN EK ÖDEME ALIYOR.SONUÇTA BORCUN ERTELENMESİ BORÇ YUMAĞINI ARTTIRIYOR.SÖZDE ERTELEME FAİZSİZ DE OLSA ,KATKI PAYI,DESTEK FONU,BİNA FONU,SERMAYE PAYI DİYE ALINAN ÖDEME TOPLAMI FAİZİN ÇOK DAHA ÜSTÜNDE OLUYOR.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ