AK Partili Vekil Ilıcalı: Çiftçi faiz ödemekten borç ödeyemiyor!

Afyonkarahisar'da yapılan Ak Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, tarım ve hayvancılık konusunda önemli açıklamalar yaptı. Çiftçilere yönelik çıkan yasaların borçları ertelemekten ibaret olduğunu belirten Ilıcalı, “Faizde yapılandırma yapamadığımız için bu borçlar ödenemiyor. Şu an 1 milyar borcun yüzde 40'ı faiz" dedi.

AK Partili Vekil Ilıcalı: Çiftçi faiz ödemekten borç ödeyemiyor!

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın yer aldığı istişare toplantısında Vekil Ilıcalı, çiftçilerin yaşadığı sorunun ülke bütününü ilgilendiren temel bir konu olduğunu belirtti. Ilıcalı "Bahsedeceğim konu sadece Erzurum ağırlıklı gibi görünse de ülkemizdeki bütün çiftçileri ilgilendiriyor. Bu kapsamda Tarım Bakanımız ve Maliye Bakanımızın da konu ile ilgili bilgisi var. Şimdiye kadar çıkan yasalarda borç ertelemesi yaptık fakat faizde yapılandırma yapamadığımız için bu borçlar ödenemiyor. Şu an 1 milyar borcun yüzde 40'ı faiz. Sadece bizim bölgemizde 25 bin çiftçiyi ilgilendiren bir durum bu" ifadelerini kullandı.

Çiftçilerin artık müjde beklediğinin altını çizen Ilıcalı, şunları kaydetti:

"Maliye Bakanımız Naci Ağbal ile dün görüştüm, en son bir önerge vermiştim torba yasada, Bakanımız bir sonrakinde değerlendirelim demişti. Şu an çiftçilerimiz bizlerden müjde bekliyor" diye konuştu.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
11 Ekim 2017, 23:39

DÜVE

RECEP KANDEMİR
FAİZLİ PARA İLE DÜVE ALAN ÇİFTÇİYEDE MALLARINI SATTIRMADINIZ BU ADAMLAR KREDİ BORÇLARINI ÖDEYEMİYOR ŞUANDA BU İNSANLARA YAZIK DEGİLMİ KENDİNİZDEN BAŞKASINI DÜŞÜNMEYEN AKP MİLLETİ TEFECİYE DÜŞÜRDÜ YAZIK SİZE YAZIK BUNCA Devamı..FAİZLİ PARA İLE DÜVE ALAN ÇİFTÇİYEDE MALLARINI SATTIRMADINIZ BU ADAMLAR KREDİ BORÇLARINI ÖDEYEMİYOR ŞUANDA BU İNSANLARA YAZIK DEGİLMİ KENDİNİZDEN BAŞKASINI DÜŞÜNMEYEN AKP MİLLETİ TEFECİYE DÜŞÜRDÜ YAZIK SİZE YAZIK BUNCA İNSANIN VEBALİNİ VERECEKSİNİZ
10 Ekim 2017, 11:37

DADAŞ
erzurum ağrı bitlis siirt muş çiftçiler tefecinin elinde,yetmezmiş gibi tarım kredi yapışmış yakalarına
09 Ekim 2017, 19:20

Cifci borcu

İbrahim
Sayın vekilim çok güzel konuya deginmissiniz faiz ödemeyi bırakın üretim yapamaz hale geldik borçların temerrude düşüp düşmediği ne bakmaksızın 10 yıla bolunmeli birde şunu eleştiriyorum inşaat sektörüne verilen uzuvadeli 240 a Devamı..Sayın vekilim çok güzel konuya deginmissiniz faiz ödemeyi bırakın üretim yapamaz hale geldik borçların temerrude düşüp düşmediği ne bakmaksızın 10 yıla bolunmeli birde şunu eleştiriyorum inşaat sektörüne verilen uzuvadeli 240 aya varan krediler yaşam üreten çiftçiye ise çoğunluğu 1 yıllık kredi veriliyor cifci neden uzun vadeli krediye layık gorulmuyor

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ