Hayvancılıkta geldiğimiz son nokta!

Ucuz et alabilmek için Et ve Süt Kurumu önünde oluşan kuyruklar, bir taraftan 1970'ler Türkiye'sini akla getirirken bir taraftan da vatandaşı çileden çıkarıyor. Ak Partili yetkililer bile duruma isyan ederek, artık bu soruna bir çözüm bulunmasını istiyorlar.

Hayvancılıkta geldiğimiz son nokta!

Sincan Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Rauf Özdemir, Mübarek Ramazan ayında ucuz et alabilmek için Et ve Süt Kurumu önünde vatandaşın çekmiş olduğu çileyi bizzat kendisi de yaşayarak yetkilileri uyardı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, vatandaşların sabah namazından sonra gelip Sincan Et ve Süt Kurumu önünde sıraya girdiklerini dile getiren Özdemir, çekilen bunca çileye rağmen vatandaşların bir çoğunun et almadan evine dönmek zorunda kaldığını bildirdi.

Özdemir, yaptığı paylaşımda kendi düşüncelerini de ortaya koyarak şu uyarılarda bulundu:

VATANDAŞ 1 KİLO ET ALABİLMEK İÇİN SABAH NAMAZINDAN SONRA KUYRUĞA GİRİYOR!

"Sincan Et ve Süt Kurumu'ndan kıyma veya et almak isteyenlerin, sabah namazından sonra gelip sıraya girdikleri, isim yazdıkları sonra tekrar gelip sıraya girdikleri, çektikleri bu kadar meşakkate rağmen bir kısmının “et kalmadı" denilmesi üzerine elleri böğürlerinde boş döndükleri duyumu üzerine şansımı bir de ben deneyeyim dedim ve bugün et ve süt kurumuna gidip sıraya girdim… Dedikleri gibi çok uzun kuyruk olmasa da onlarca metre kuyruk vardı ve verilecek olan da, kıyma haricinde en fazla bir kilogramdı. Sıranın ortalarında iken 'kuşbaşı almak isteyenler beklemesin, kalmadı' denildi. Ben de talebimi değiştirerek, kıyma alarak eve döndüm. Velhasılı hayvancılık da ki halimiz bu…!

Diyeceksiniz ki; kimi, kime şikayet ediyorsunuz. Valla, biz bu durumları şifahi olarak yetkililere anlatıyorduk, bir de görsel anlatalım dedik..Konuya duyarlı ve çözüme kavuşturacak bir yetkili mutlaka çıkacaktır…"

ET VE SÜT KURUMU ÖNÜNDE OLUŞAN KUYRUKLAR 1970'Lİ YILLARI HATIRLATTI!

Bilindiği üzere 1970'ler Türkiye'nin 73 cent'e bile muhtaç olduğu yıllardı. Ülke ihracat yapamıyor, elde döviz olmayınca da en zaruri ihtiyaçlar bile karşılanamıyordu. 1970'leri hatırlayanların en unutamadıkları şeyler, kuyruklardır: Tüpgaz kuyrukları, sana yağı (evet, yağ için bile kuyruğa girilirdi) kuyrukları. 1970'leri yaşayanların zamanlarının büyük bir bölümü kuyruklarda geçti...

Bugünlerde Et ve Süt Kurumu önünde oluşan uzun kuyruklarda 1970'li yılları hatırlatıyor.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 6 Adet Yorum Yapılmış.
17 Haziran 2017, 02:59

İşi bilene verin.

..
Çok uzatmaya gerek yok...Mehdi Ekerin tarımda yaptığı atılımlar tartışılmaz ,yanlislarida olmuştur ancak bu işi ondan iyi bilen olduğunu sanmıyorum.Öyle ki 3 dönem bakanlık yaptı.Ayrıca makam mevki hırsı ihtiyaci da yok...Kendini Devamı..Çok uzatmaya gerek yok...Mehdi Ekerin tarımda yaptığı atılımlar tartışılmaz ,yanlislarida olmuştur ancak bu işi ondan iyi bilen olduğunu sanmıyorum.Öyle ki 3 dönem bakanlık yaptı.Ayrıca makam mevki hırsı ihtiyaci da yok...Kendini kanıtlamış vizyonu belli...
17 Haziran 2017, 00:22

BattalGazi
Hükümet tarıma önem vermiyor.Ne Mehdi eker nede Faruk çelik ve tayfaları liyakatli değildir.Hükümet 2019 da sağlam bir tokat yiyecektir.Yüce TÜRK milletinin aklıyla alay etmeyin!Sadece Haram bulaşan sofralarınız ve menfaatçi dostlar Devamı..Hükümet tarıma önem vermiyor.Ne Mehdi eker nede Faruk çelik ve tayfaları liyakatli değildir.Hükümet 2019 da sağlam bir tokat yiyecektir.Yüce TÜRK milletinin aklıyla alay etmeyin!Sadece Haram bulaşan sofralarınız ve menfaatçi dostlarınız sizinle.Fetö iti ve keferenin ekmeğine yağ sürüyorsunuz!
17 Haziran 2017, 00:11

Milli tarım

Ahmet
Sayın bakan seni AKP liler bile istemiyor ülkede tarım hayvancılık çok sıkıntılı ve problem çok bu sene tahıllar iyi TMO fiyat yok ortada çiftçi perişan yandaş yoldaşı zengin ettiniz tüccar zengin çiftçi fakir yazık bu millete i Devamı..Sayın bakan seni AKP liler bile istemiyor ülkede tarım hayvancılık çok sıkıntılı ve problem çok bu sene tahıllar iyi TMO fiyat yok ortada çiftçi perişan yandaş yoldaşı zengin ettiniz tüccar zengin çiftçi fakir yazık bu millete istifa et bakan
16 Haziran 2017, 13:38

.

Deep-Blue
Mehdi Eker'in 12 senelik icraati. adam tarımı tamamen bitirdi mükafaat olarakta şimdi genel başkan yardımcısı
16 Haziran 2017, 08:33

İyi uykular

Oxo
medyanın uyutması ile iyi olduğumuzu sanıyoruz oysa tv kapanınca gerçek metrelerde ölçülüyor...
16 Haziran 2017, 02:18

Kuyruğa gec

Vatandas
Avrupada 1 inciydik hayvancılıkta şimdi ital hayvan geliyor yine yetmiyor yazık günah ülkenin geldiği yere bak

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Beyaz ve Kırmızı Et HABERLERİ