Et ithalatı 2021 yılında bitecek!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, dün katıldığı Tarım Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesi'nde önemli açıklamalar yaptı. Aksu, "2021 yılında et ithalatı yapmayacak şekilde bir çalışmamız var" dedi.

Et ithalatı 2021 yılında bitecek!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, bugün sona eren Tarım Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesi'nde konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Dünya nüfusunun 1970'li yıllardan bugüne kadar iki katına yakın arttığını kaydeden Aksu konuşmasına şöyle devam etti: ''Dünya nüfusunun 1970'li yıllardan bugüne kadar iki katı arttı. Bu hız aynı hızla devam etmese de ciddi bir hızla devam edecek ülkemiz açısından. Gıda arz noktasında sıkıntılarımız var. Kendi kendine yetebilen bir ülke pozisyonunda değiliz. Eksiklerimiz var. Hayvancılık manasında da eksiklerimiz var. 150 bin ton civarında bir et ithalatımız var. 2021 yılında et ithalatı yapmayacak şekilde bir çalışmamız var."

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
07 Kasım 2018, 22:20

Mehmet
Allah Allah bak inanacam şimdi...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Beyaz ve Kırmızı Et HABERLERİ