Bakanın dili sürçtü: Türkiye et ihraç ediyor!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın dili sürçtü. Mersin'de Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin toplantısında bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Et tüketimimiz arttığı için et ihraç ediyoruz” dedi.

Bakanın dili sürçtü: Türkiye et ihraç ediyor!

Mersin'de Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin toplantısı ve sertifika dağıtımı yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin et ithal ettiği için tarımda her şey kötüye gidiyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirtti. Yılmaz, şunları kaydetti:

“Allah için her alanda devrim yaptık ama et ithal ettiğimiz için tarımda her şey kötüye gidiyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Türkiye'de tarım ihracatı 4 milyar dolardan 16 milyar dolara çıktı. Üretmeden satabilir misin? Tarımda üretim olmasa bunlar olabilir mi?

KÖY NÜFUSU AZALDI AMA SÜT ÜRETİMİ ARTTI!

Köy nüfusu azaldı ama süt üretimi arttı. Et tüketimimiz arttığı için et ihraç ediyoruz. Biraz zenginleştik et tüketimimiz arttı, nüfusumuz arttı diye et ihraç ediyoruz. Ben Sivas'ın bir köyünde yetiştim. Bizim köyümüzde tek traktör yoktu bütün köylüler geldi tek traktör gelir sürer giderdi. Köyünde traktör olmayan var mı şuanda. Şimdi her köylüde var.”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
02 Nisan 2018, 10:09

Masal

Lesber
Sayın milli eğitim bakanı masal anlattı ve gitti çok sağolasın sayın bakan,sizin köyünüzde cocuklugunuzda yaptığınız tarım masal oldu sayın bakanım, siz gelin lütfen şimdi yapın tarımı bir görün
02 Nisan 2018, 00:14

Vaatler

Mehmet
Yahu sayın bakanım siz et ihracat ediyorsunuz da niye dışardan hem et hem hayvan alıyorsunuz tabi 16 milyar a çıkar ihracat sizin bahsettiğiniz et 4 milyar dolar ihracat olduğu zaman arpa 45 kuruş etin kg mı 20-22 lira arasındaydı şimdi Devamı..Yahu sayın bakanım siz et ihracat ediyorsunuz da niye dışardan hem et hem hayvan alıyorsunuz tabi 16 milyar a çıkar ihracat sizin bahsettiğiniz et 4 milyar dolar ihracat olduğu zaman arpa 45 kuruş etin kg mı 20-22 lira arasındaydı şimdi bahsettiğiniz oran etle arpanın artış oranından da yüksek o zaman bir dana 1.500 2000 Ken şimdi 6.000 7.000 arası insanları kandırmayın asıl algıyı siz yanlış oluşturuyorsunuz
01 Nisan 2018, 23:37

Yorumsuz

Tokatlı
Bir sen kaldıydın şimdi tam oldu.ben sana anlatıyım süt üretimi niye arttı tekellerin büyük işletmelerin gölgesinde kalan köylüler yüzünden değil onların yüzünden .milli eğitimi Arap saçına çevirdin aman buralara yanaşma

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Beyaz ve Kırmızı Et HABERLERİ