Bakan'dan kırmızı et 50 liraya çıkmayacak vaadi!

Et fiyatlarının 50 liranın üzerine çıkacağı iddiaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bu noktada 'gerekli çalışmaları' yaptığını belirterek, fiyatların 50 liraya çıkmayacağı vaadinde bulundu!

Bakan'dan kırmızı et 50 liraya çıkmayacak vaadi!

İthal ede ede, 'ithal et' bağımlısı olduk. Amaçlanan istikrarı 'bir türlü düşmeyen fiyatlarda' sağladık...

Canlı hayvanda gümrük vergilerinin sıfırlandığını anımsatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın, Et Balık Kurumu vasıtasıyla et ve canlı hayvan ithalatı yaptığına dikkat çekti. Tüfenkci, “Özellikle et girişlerinin hızlanmasıyla beraber, daha doğrusu Et Balık Kurumu'nun ithalatının hızlanmasıyla beraber bunun gerçekleşmeyeceğini şimdiden söyleyebiliriz" diyerek yüreklere su serpti!

BAKAN GARANTİ VERDİ!

Son yıllarda “durdurulamaz" bir hale gelen et fiyatları, bir türlü düşürülemiyor. Alınan önlemlere, yani her fırsatta girişilen et ithalatına rağmen düşmeyen fiyatlara bahane olarak da “amaç zaten fiyatların stabil olmasıydı" deniliyor. Bugün ise “fiyatların 50 liranın üstüne çıkmayacağı" garantisi(!) ile övünülüyor! Vatandaşın payına ise etsiz sofralar düşüyor!

ET İTHAL EDİYORUZ FİYAT 50 TL'Yİ AŞMAZ!

Et fiyatlarının 50 liranın üzerine çıkacağı iddiaları hakkında açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bu noktada “gerekli çalışmaları" yaptığını söyledi.

'İTHAL ET, İTHAL ET' NEREYE KADAR?

Son yıllarda Türkiye gündeminden düşmeyen yüksek et fiyatlarına mantıklı bir açıklama da getirilemiyor. Bir yandan Türkiye'nin dışarıya ihraç edecek kadar canlı büyükbaş hayvan varlığına sahip olduğu söylenirken, diğer yandan ise fiyatları düşürmek için et ithalatına başvuruluyor. Hatta fiyatları düşürmek için yapılan ithalat bile çare olmuyor ve fiyatların sabit kalması başarı olarak görülebiliyor. Eldeki hayvan varlığına rağmen ihtiyaca cevap verilememesinin yanıtını bulmak yerine çare olarak hep ithalat gündeme geliyor.

KAYNAK: MİLLİ GAZETE
Yorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
26 Mayıs 2017, 22:50

Haygem+lalahan Gen lab+Dmsyb

Sıgırcı
Ülkemize yurt dişından verilen kalite belgelerine güvenerek hostanie ve simental ırkına ait 5 milyon payet sperma yılda ithal ediliyor. . Spermaların %, 40, ı kalıtımsal hastalıklar taşımakta olup ineklerimizde kullanılıp % 60,tu Devamı..Ülkemize yurt dişından verilen kalite belgelerine güvenerek hostanie ve simental ırkına ait 5 milyon payet sperma yılda ithal ediliyor. . Spermaların %, 40, ı kalıtımsal hastalıklar taşımakta olup ineklerimizde kullanılıp % 60,tutarındada gebelik oluşmasına müspet yansıyıp ölümlere. sakat dogumlara direk davetiye çıkarmaktadır. Bu durumu akademik araştırmalar dogrulamıştır. .Böylesi bir durumu önlemek için ithal edilen spermalara yurt dışından verilen saglık belgelerine inanmayıp ülkemizde yeniden kalıtımsal zorunlu gen kusurlarının testi yapıldımtan sonra spermalar ile tohumlamanın yapılması sağlıklı yavrular dogdırulup ülkemin Et sorunu 1,yıl içinde çözülür. Bakanlık haygem Islah birimi ve ilgili lalahan genetik lab birlikte.!
26 Mayıs 2017, 22:25

Tarım bakanı kim?

Salih
Açıklamayı yapan tarım bakanı mı? Yav he he
26 Mayıs 2017, 19:31

49.99 olur

50 olmaz
50 ye cikmaz diyorlarsa tamam. 49.90 yaparlar. Oldu bitti
26 Mayıs 2017, 18:22

Yazık

Cifci
Hayvancılık olarak 2015 yılında avrupa da 1 inciydik hayvanı ital hale geldik ital ettiğimiz hayvanlar ölüyor inşallah kabinede ülkemiz ve milletimiz için iyi bir bakan atanır

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Beyaz ve Kırmızı Et HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.