Bakan Fakıbaba'dan 24 Haziran üzerinden et açıklaması!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 15 gün öncesine göre et fiyatlarında bir rahatlama olduğunu belirterek, “Biz Ramazana da Kurban Bayramına da et konusunda hazırız. Ben Bakan oldum 24'ünde ayrılacağım Kurban Bayramı bana ait değildir demem" dedi.

Bakan Fakıbaba'dan 24 Haziran üzerinden et açıklaması!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında merkez Karaköprü ilçesinde bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, et fiyatları konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Et fiyatlarının düzenlenmesinde herkesimin çıkarlarını dikkate aldıklarını vurgulayan Fakıbaba, şunları kaydetti:

"Şu anda 29 liraya kıyma, 31 liraya da kuşbaşı satışlarımız devam etmektedir. Benim için birinci derecede önemli olan yerli üretici arkadaşlarımın mağdur edilmemesidir. Et fiyatlarını baz alırken hep yerli üreticinin maliyetine ve kar oranlarına bakıyoruz eğer zarar edecek olurlarsa o zaman Türkiye zarar eder. Biz burada dar gelirli olan arkadaşlarımız da bu eti yesin ve yedirsin dedik, çok şükür bu konuda da başarılı olduğumuza inanıyoruz. Ancak bundan 15 gün önce piyasada bazı spekülatif amaçlı 'Ramazan geliyor, et yeterli kadar gelmeyecek' gibi bir hesap içerisinde olan arkadaşlarımızın piyasaya hayvan vermemesi nedeniyle ve ramazanı beklemesi nedeniyle fiyatlar 28 buçuk liraya kadar karkasta çıktı ama biz gerekli önlemleri aldık. Bütün arkadaşlarımızla oturduk bunun hesabını yaptık. Şu anda fiyat karkasta 26 buçuk liraya düşmüştür.

Biz Ramazana da Kurban Bayramına da et konusunda hazırız. Ben bakan oldum 24'ünde ayrılacağım Kurban Bayramı bana ait değildir' demem. Onun da hazırlıklarını yaptık. Üretici arkadaşlarım şuna hazır olsun hiç çekinmesinler ve üretime devam etsinler. Türkiye bir üretim ülkesidir ve onların elde ettikleri üretimin maliyeti ve kar oranı üzerine konularak piyasayı regüle ediyoruz. Biz regüle edebileceğimiz oranda istediğimiz hayvanı ve eti getirebiliriz."

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 7 Adet Yorum Yapılmış.
25 Nisan 2018, 22:58

Kepek

İsimsiz
Sayın bakan kepek ekenlere de destek istiyoruz!!!!"Dolmuş hattı" nada destek bekliyoruz!!
24 Nisan 2018, 20:24

Burdur buzağı destekleri

Buzağı destekleri burdur
Bakanım 2017nin buzağı destekleri hala yatmadi ne düşünüyorsunuz bu konuda?
23 Nisan 2018, 11:27

Aynı nakarat

Çoban
Sayın bakanım sizin derdiniz üretici bunu zaten açık bir şekilde beyan ediyorsunuz , sürekli karkas etin düşülmesinden bahsediyorsun,ya Allah'ına seversen siz bu ülkenin üreticisine enayi yerine mi koyuyorzunuz geçen yıl bu aylarda kes Devamı..Sayın bakanım sizin derdiniz üretici bunu zaten açık bir şekilde beyan ediyorsunuz , sürekli karkas etin düşülmesinden bahsediyorsun,ya Allah'ına seversen siz bu ülkenin üreticisine enayi yerine mi koyuyorzunuz geçen yıl bu aylarda kesim fiyatları 28 TL idi siz hala karkas etin düşülmesinden bahsediyorsunuz geçen yıl ile bu yılın arasındaki girdi maliyetleri ni nasıl görmezlikten gelirsiniz, bu konuda çok büyük hatalar yapıyorsunuz ben bir üretici olarak size çok geç olmadan uyarmak istiyorum lütfen bu uyarımı dikkate alın
23 Nisan 2018, 10:40

Sonuç hüsran

HDM
Aradan aylar geçti ancak ulke tarımı sürekli geri gitti yazık yahu bu ülkeye
23 Nisan 2018, 10:34

Soruyor

Vatandaş
TMO ELIMIZDE KADROLU IDADE KARARI VAR UYGULANMIYOR TÜRKIYE BIR HUKUK DEVLETIDIR DEDEILER HAKIMIZ I MAHKEMELERDE ARADIK MAHKEME BIZI IŞE IDADE KARARI VERDI BU KADAR KİŞI MAĞDUR OLDU ALLAH BÜYÜK ÇOLU K ÇOCUĞUNUN AĞI KIMSEYE KALMAZ MADUR VE M Devamı..TMO ELIMIZDE KADROLU IDADE KARARI VAR UYGULANMIYOR TÜRKIYE BIR HUKUK DEVLETIDIR DEDEILER HAKIMIZ I MAHKEMELERDE ARADIK MAHKEME BIZI IŞE IDADE KARARI VERDI BU KADAR KİŞI MAĞDUR OLDU ALLAH BÜYÜK ÇOLU K ÇOCUĞUNUN AĞI KIMSEYE KALMAZ MADUR VE MAZLUMLARA YARDIM EDEN FAKIBABA ODA BIZIM SESİMİZİ DUYMASI 15 TEMMUZDA SOKAKLARDA NÖBET TUTTUK ELIMIZDE KADROLU IDADE KARARI VAR YARDIMCI OLMADILAR BU DÜMYADA OLMAZSA ÖMÜR DÜNYADA HAKKINIZI ALILIRIZ.
22 Nisan 2018, 23:29

Unvan Değişikliği besleyenler

Mühendis olmayan mühendis
Sözde ekim ayına ertelenen unvan değişikliği sınavı başka bahara kaldı.Seçim sonrası ise soru işaretleri dolu.3 yıldır sınav yapılmıyordu zaten.Okuduk diplomamızı aldık. Diplomamızın unvanını 3 yıldır alamıyoruz. Bakanlık Devamı..Sözde ekim ayına ertelenen unvan değişikliği sınavı başka bahara kaldı.Seçim sonrası ise soru işaretleri dolu.3 yıldır sınav yapılmıyordu zaten.Okuduk diplomamızı aldık. Diplomamızın unvanını 3 yıldır alamıyoruz. Bakanlık personeli ünvan değişikliği sınavı olmadan ilgili pozisyona atansa ne olur!
22 Nisan 2018, 23:08

BELEDİYE ayrı BAKANLIK ayrı

İlçe tarım müdürü
Urfalı aşiret mensubu bürokratların birlikte git, bakanlık senin işin değil, belediye ile bakanlığı bir sandın galiba. Personelin derdini sorunlarını çözemeyen adam, tarımın asla ileriye taşıyamaz.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Beyaz ve Kırmızı Et HABERLERİ