Ziraat Odasından Dünya Kadınlar Günü mesajı

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ziraat Odasından Dünya Kadınlar Günü mesajı
banner200

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Kaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnsan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Ki onlar “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözünün muhatabıdır. Tarihte kadınlarımız vatanı ve milleti için kendisinden beklenmeyen birçok fedakarlık göstererek, bu vatanı için neler yapabileceğini ortaya koymuştur. Kadınlarımızın her alanda bilgi ve beceri ile donatılması, daha güçlü bir Türkiye için gerekliliktir.

Kadınlarımız, ailenin ve tolumun temel direğidir. Sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde kadınlarımızın emeği çok fazladır. Bu nedenle kadınlarımızın çok daha eğitimli olması önemlidir. Sevgi, saygı ve hoşgörüyü sonuna kadar hak eden kadınlarımız, tarlada, bahçede, fabrikada, evde tüm zorluklara göğüs gererek aile yaşantısının en büyük destekçisidir. Yıllardan beridir bilimden sanata, spordan tarıma, siyasetten çalışma hayatına kadar hayatın her alanında kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit olunmuştur.

Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır.

Ülkemizin aydınlık gelecek nesillerini yetiştiren, her alanda ülkemizi daha iyi yerlere taşımak için emek veren kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile hayatımızın her alanını güzelleştiren, dünyamızı daha yaşanacak bir hal almasını sağlayan ve her şeyin en güzeline layık olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 15:05
YORUM EKLE
banner151

banner251