Ziraat Mühendisleri Odasında seçim heyecanı: Üç listenin yarışması bekleniyor

Ziraat Mühendisleri Odası'nın hafta sonu yapılacak 47. Dönem olağan genel kurulunda, üç listenin yarışması bekleniyor. Seçimlere üç listeyle gidilmesi durumunda bu Oda tarihinde bir ilk olacak. Bakanlık bürokratlarının TİGEM eski Genel Müdürü Mehmet Taşan'ın çıkardığı listeye destek olmaları için çalıştıkları kaydediliyor.

Ziraat Mühendisleri Odasında seçim heyecanı: Üç listenin yarışması bekleniyor
banner282

Ziraat Mühendisleri Odası’nın hafta sonu genel kurulu yapılacak. Oda tarihinde ilk kez üç liste ile seçime gidilecek. TİGEM eski Genel Müdürü ve Tarımsal Kalkınma Vakfı (TAK-VA) Genel Başkanı Mehmet Taşan’ın çıkardığı listeye Tarım ve Orman Bakanlığının dolaylı yoldan destek vereceği kaydediliyor. 

MEVCUT BAŞKAN ÖZDEN GÜNGÖR ADAY OLMAYACAK 

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası’nın bu hafta sonu 47. Dönem olağan genel kurulu yapılacak. Genel Kurulda mevcut Başkan Özden Güngör aday olmazken, seçimlere üç liste ile gidilmesi bekleniyor.

SEÇİMLERE 3 LİSTENİN GİRMESİ BEKLENİYOR 

Seçimlerde, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Baki Remzi Suiçmez, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Celalettin Koçak ve TİGEM eski Genel Müdürü ve Tarımsal Kalkınma Vakfı (TAK-VA) Genel Başkanı Mehmet Taşan adına çıkarılan üç ayrı listenin yarışacağı kaydediliyor. 

TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Baki Remzi Suiçmez’in listesi, mavi liste ve Çağdaş Ziraat Mühendisleri olarak isimlendirilirken, Celalettin Koçak’ın listesi ise ‘ZMO’da değişim grubu' olarak isimlendiriliyor. Taşan’ın listesinin ise ismi ve rengi henüz belli değil. 

14-15 Mart’ta Ankara’da Kocatepe Kültür Merkezinden yapılacak 47. Dönem olağan genel kurulda, Ziraat Mühendisleri Odasının seçimleri çarşaf liste halinde yapılacak. Seçimlerin üç liste halinde yapılması durumunda bu Oda tarihinde bir ilk olacak. Diğer yandan Mehmet Taşan tarafından çıkarılan listenin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından dolaylı yoldan destekleneceği iddia edilirken, Bakanlık bürokratlarının da bu listeye destek verilmesi için çalıştığı ifade ediliyor. 

SEÇİMLERE GİRMESİ BEKLENEN LİSTELER


TMMOB YÖNETİM KURULU ÜYESİ BAKİ REMZİ SUİÇMEZ'İN LİSTESİ 


ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ PROF. DR. CELALETTİN KOÇAK'IN LİSTESİ 


TİGEM ESKİ GENEL MÜDÜRÜ MEHMET TAŞAN'IN LİSTESİ 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 14:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
vaybe
vaybe - 2 yıl Önce

TİGEM Eski Genel Müdürü Mehmet Taşan TEDGEM i hallettin TİGEM i hallettin sıra Ziraat mühendisleri odasına mı geldi?TİGEM de senin yüzünden milletin başı belaya girmedi herhalde? Senin listenle seçime girenlere de insaf diyorum.

sabır
sabır @vaybe - 2 yıl Önce

vaybe rumuzlu ... sana vaybe... oda üyesi veya zir. müh. olup olmadığını bilmiyorum .. ama yazından anlıyorum ki değilsin. sen bu işleri bilmezsin.. ve ben bir oda üyesi olarak insaf diyorum...

Ciftcikoruyucusu
Ciftcikoruyucusu @vaybe - 2 yıl Önce

Sn. Mehmet Taşan'ın ülkemiz tarımına katkılarını, çiftçi aile ekolünden geldiğini ve hayatını tarıma adadığını, ülkemizde tarım üzerine duayen olduğunu ve bilgeliği, liyakati ile en üst makamları hakettigini, görev aldığı tüm kurumlarda elinde olan makam ve mevkiileri şahsi çıkarları için değil ülke tarımının gelişmesi için bir hizmet koltuğu olarak gördüğünü, ne denli liyakatle görev yaptığını,
ne denli mütevazıı ve çalisanlarinin görevi bıraktığı gün üzüntüden ağladığını bil. Hakkında bir kişinin bile olumsuz yorum yapmayacagi babacan, iyi yürekli, samimi bir insandır.

Yorum yapmak olayları dışarıdan görenlerin lüksüdür. Önce insanları tanı sonra yorum yap benden sana tavsiye. Kul hakki'nin iftiranın ne kadar büyük bir vebal olduğunu da hatırlatırım!

Adalet
Adalet - 2 yıl Önce

ÇİFTÇİKORUYUCUSU Hangi çalışanı görevi bıraktığı gün ağlamış?Çok merak ettim.TİGEM e hangi eseri bırakmış?Hangi çiviyi çakmış?Ben sana söyleyeyim.Embiryo transferi,genç çiftçi.İkiside müfettişlik.Bunun için mi çalışanları ağlamış?

Sabır
Sabır - 2 yıl Önce

sn taşan ı sonuna kadar destekliyorum...

banner151