" />

Yılan hikayesine dönem Katılım Bankası’yla ilgili somut açıklama!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin uzun yıllardır gündeminde olan Katılım Bankası kurulması konusunda sonunda somut bir adım atılacak. Bundan önceki Genel Müdürler tarafından da sürekli gündeme getirilmesine rağmen Katılım Bankası kurulması yönünde somut bir adım atılmazken, mevcut Genel Müdür Fahrettin Poyraz, "Bu projemizi inşallah yakın zamanda Cumhurbaşkanına sunacağız" dedi.

banner247
Yılan hikayesine dönem Katılım Bankası’yla ilgili somut açıklama!
banner200
banner217

Tarım Kredi Kooperatiflerinde yılan hikayesine dönen Katılım Bankası, yeniden gündeme gelirken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Katılım Bankası kurulması yönündeki çalışmaları devam ettirdiklerini belirterek, “Bu projemizi inşallah yakın zamanda Cumhurbaşkanına sunacağız” dedi.

Katılım Bankası'nın önemine işaret eden Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, bir ürünün tarladan tüketiciye gelirken geçtiği süreçlerde birçok aşamada finansmana ihtiyaç duyulduğunu belirterek, finansman sağlamada kullanılan kredinin faiz maliyetlerinin ürünlerin fiyatlarına eklendiğini söyledi.

Gübre alımından örnekler veren Poyraz, "Tarım Kredi olarak gübreyi alırken bizim de çok ciddi anlamda finansman ihtiyacımız var, bunun için bankadan kredi kullanıyoruz. Çiftçiye bunu satarken çiftçi de parası yoksa kredi kullanıyor. Sonrasında ürün üretiliyor. Bu ürünün 1 ay içinde alınması ve işleme tabi tutulması gerekiyor. Milyonlarca tonla ifade edilen ürün alınırken de kredi kullanarak çiftçiye parası ödeniyor. Sonrasında da çiftçi bize, biz de kredi kullandığımız yere ödüyoruz. Bütün bu katmanların her birinde ayrı ayrı finansman kullanıldığı için burada çok ciddi bir faiz yükü var” dedi.

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatiflerinde Katılım Bankasının kurulması bundan önceki genel müdürlerin de en önemli gündem maddesi olmasına rağmen somut bir adım atılmadı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
kibirli mft ve kont.
kibirli mft ve kont. - 1 yıl Önce

Yaziklar olsun ki bu guzide kurumun tum idari kadrolarini parsel parsel paylasan kibirli tecrubesiz herseyin en iyisini ben bilirim bilmisligi ile hareket eden mftslerine. Pervasizca kendi egolarinizi tatmin etmek icin bu kurumun gelecegi ile oynuyorsunuz. Genel mudur beyin cok acilen kume kume gruplasip kendi aralarinda idareyi ele gecirmenin savasini veren bu kibirli ve egoist insanlari bir duzene sokmasi ve bu basibosluga bir son vermesi lazim biz bu kurumu bu kibirli ve egoist kontr...ve muf... tepe tepe kullansin diye bu gunlere tasimadik yazik ki cok yazik.

- 1 yıl Önce

Sen şimdi buraya bunu yazdın rahatladın hemi, Allahtan korkan kuldan utanan biri olsan rızkının peşinden koşan bu kadar insana iftira atmazsın Varsa bildiğin bişey açık açık örnekleriyle söyle.. Adın yok sanın yok ne olduğun belli değil belli olan tek şey kuyruk yaran.. Bu Kurumdan senin gibiler emekli olabiliyosa gerçekten bir yanlış var Onu bunu bırakta hiçmi hesap gününden korkmazsın tüüüü sana beee.. Bu Kurumda Teftiş Kurulu olmasaydı senin emekli olabileceğin bir Kurumda olmazdı!!!

Göz boyacılar sizi.
Göz boyacılar sizi. - 1 yıl Önce

Başkanı olduğunuz Gübretaş bu yıl kaçyüz trilyon zarar ediyor? Tareks, Tedarik D. Bşk'nın doğrudan tedarik edeceği ürünlerde bile aracı yapılarak komisyon alıyor ve buda çiftçiye malediliyor. Birkaç yurtdışı gezisine değer mi?Tk Birlik mi diyelim, Tarnet mi, Tk Hayvancılık mı; rakamları söyleyinde kamu da bilsin. Holding işiniz drama dönüştü.Vakıflardan bile 2-3 hakkı huzur alanları söylermisiniz? Şimdi de katılım bankacılığı! Yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatı.

Gubretasa sözün geçmiyor
Gubretasa sözün geçmiyor - 1 yıl Önce

Tarimkredi yapacaksa once gubretasa sözünü geçirsin kooperatif e gittigimizde gubre yok diyorlar etis locistik gubre sevk etmiyor diyorlar sezon gectikten sonra ben napayim gupreyi

Ttkk zenginleşme yeri değildir
Ttkk zenginleşme yeri değildir - 1 yıl Önce

Saadettin bey! Şahsınız aracılığı ile 6 Mart tarihinde yapılacak Ttkk genel kuruluna katılacak ve yaklaşık yarım milyon çiftçiyi temsilen oy kullanacak temsilcilerin birkaç önemli hususla ilgili dikkatlerini çekmek istiyorum: Kurumun küçük ve orta ölçekli çiftçiye hizmet sunan ve kâr amacı önceliği bulunmayan bir kooperatif kuruluşu olması dolayısıyla bütün idari ve yönetim görevleri ücretlerinin, kamudaki emsalleriyle denkleştirilmesi için divana önerge verilsin ve desteklensin. Kurum idarecilerine başkaca hiçbir surette prim, ikramiye, hakk ı huzur ve kurumu temsilen bulunacakları görevlerden dolayı 1 tl'nin üzerinde bir ödeme yapılmaması ve harcırahların da kamuyla eşitlenmesinin sağlanması. Allah için bu konuyu takip ediniz.

- 1 yıl Önce

Tarım kredi her işi halletti sıra bankaya kalmış.Adli görevi olan gübre .......vs.girdileri yıllardır piyasadan yüksek fiyatla satarak köylüyü kaçırdılar perişan ettiler.Şimdi bankacılık yapacakmışlar hayret .Yıllardır kar paylarımızı ristrun vermiyorlar hakkımızı gasp ediyorlar genel kurul oyunuyla,şirket kurarak saltanat sürüyorlar.Allah hakkımızı idarecilerden alsın

SAKALINDAN YAĞ DAMLIYOR
SAKALINDAN YAĞ DAMLIYOR - 1 yıl Önce

İNSAN SAKALINDAN UTANIR. 150 YILLIK BİRİKİMİ 2 YILDA BİTİRDİNİZ. KİMİN PARASINI KİME HARCIYORSUN EYYY POYRAZ. YAKINDA BASINDA FIRTINALAR KOPACAK

Ağam Doğrudur
Ağam Doğrudur - 1 yıl Önce

Fahrettin ağam taşeron kardeş leriniz içinde bu fedakarlık gösterile bilirmi dua ederler baş ağrısı, soğuk algınlığı, Ani yükselen ateş, öksürük, balgam, nefes darlığı, göğüs ağrısı bunlara eşlik eden; baş ağrısı, şuur değişiklikleri, ishal, karın, kas ve eklem ağrıları ile kendini gösterebilen pnömoni yani halk arasında bilinen adıyla zatürre, iyi depocu, iyi muhasebeci, çok iyi satış, çok iyi müşteri karşılar TAŞERON İYİ GELİR :)

banner248

banner151