Yenişafak Yazarı: Tarım Bakanı Pakdemirli’yi eleştirdi

Hükümete yakın Yenişafak yazarı İsmail Kılıçarslan, bakanların orman yangınları performansını değerlendirdi. Diğer bakanlara olumlu eleştirilerde bulunan Kılıçarslan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli için, “İletişim yönetimi ve söylem geliştirme konusunda gördüğüm en başarısız siyasilerden bir” ifadelerini kullandı.

Yenişafak Yazarı: Tarım Bakanı Pakdemirli’yi eleştirdi
banner200

Kılıçarslan, orman yangınları sürecinde yaşananları değerlendirirken "Bizim 'bilime inanın, Antalya’ya ağustosta yağmur yağmaz' diyen dangalaklarımız Antalya’ya şakır şakır yağmur yağınca elbette mahcup olmadılar" ifadelerini de kullandı.

Kılıçarslan, şunları söyledi:

"Dünyada, 19. yüzyılın sonunda can çekişmeye başlayan, İkinci Dünya Savaşı ile birlikte cenaze namazı kılınan 'bilimcilik', sadece ülkemizde bir zombi olarak yaşamaya devam ediyor olabilir. Aksi halde bilimi bir 'inanç' meselesi haline getirip 'duaya değil, bilime inanın' yazabilecek denli dangalak tiplere rastlıyor oluşumuzu izah edemeyiz. Normal, zihinleri sağlıklı işleyen insanlar 'bilimi kullanırlar.' Sağlıksız, zihni sakat dangalaklarsa dinin ikamesinin bilim olduğunu düşünerek bilimcilik yaparlar.

Resmen Kieślowski’nin Dekolog’larından birinde anlatılan o hikayeye dönüştü mesele. 'Bilimci baba', çocuğunun donmuş gölde kayabileceğini, hava sıcaklığı ve diğer bilimlerin hesaplarına göre buzların kırılmayacağını hesapladı. Oysa öyle olmadı. Buzlar kırıldı ve çocuk öldü. Fakat bizim 'bilime inanın, Antalya’ya ağustosta yağmur yağmaz' diyen dangalaklarımız Antalya’ya şakır şakır yağmur yağınca elbette mahcup olmadılar. Kendi dangalakları ile baş başa kalıp bir muhasebe yapmadılar. Utanmadılar. Türkiye’ye yapacakları yeni kötülükleri planlamakla meşguldü zira kötücül zihinleri."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramiz ÇOBAN
Ramiz ÇOBAN - 2 ay Önce

Aynen

boş
boş - 2 ay Önce

İletişim yönetimi ve söylem geliştirme konusunda gördüğüm en başarısız siyasilerden biri” demiş yazar kime göre neye göre hiç katılmıyorum. bu nasıl bir karalamadır anlamadım.

Ramiz ÇOBAN
Ramiz ÇOBAN - 2 ay Önce

Bilim kutsal inektir. Bilim asla dinin yerine ikame edilemez

banner151

banner251