Yenişafak'tan şok iddia: Tarım Bakanlığında cirit atıyorlar!

İktidara yakınlığı ile bilinen Yenişafak Gazetesi, Tarım ve Orman Bakanlığında FETÖ ile mücadele konusunda şok bir iddiada bulundu. Bakanlıkta FETÖ ile mücadelenin etkin bir şekilde yapılmadığına dikkat çekilerek, FETÖ'nün Bakanlıkta cirit attığına vurgu yapıldı.

Yenişafak'tan şok iddia: Tarım Bakanlığında cirit atıyorlar!
banner200
banner217

Yenişafak gazetesinin haberinin ardından başta Bakanlık olmak üzere bakanlığa bağlı TMO, TİGEM gibi bağlı kuruluşlarda etkin bir FETÖ mücadelesinin yapılıp yapılmadığı yeniden gündeme geldi.

Yenişafak Gazetesi, ‘FETÖ’cüler Tarım Bakanlığında cirit atıyor’ başlığıyla verdiği haberinde, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda FETÖ ile mücadelenin yeterince etkin bir şekilde yürütülmediği ileri sürülerek, kripto olarak kalmayı başaran örgüt mensuplarının bakanlık bürokrasisinde halen kilit noktalarda görev yaptığına dikkat çekildi. Ancak Yenişafak gazetesinin söz konusu haberi daha sonra yayından kaldırdığı görülüyor. 

İşte o dikkat çeken ancak yayından kaldırılan haber:

FETÖ’cüler Tarım Bakanlığında cirit atıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda FETÖ ile mücadelenin yeterince etkin bir şekilde yürütülemediği, kripto olarak kalmayı başaran örgüt mensuplarının bakanlık bürokrasisinde halen kilit noktalarda görev yaptığı konusu Ankara’da yüksek sesle konuşuluyor.

ETÖ ile mücadele 15 Temmuz’dan bu yana daha hızlı ve etkin bir şekilde sürdürülmek istense de, asker-polis ayağında yapılan temizliğin özellikle bazı bakanlıklarda istenilen seviyeye bir türlü çıkamadığı üzerinde duruluyor. Bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda da örgütle mücadelenin yeterince etkin bir şekilde yürütülemediği, kripto örgüt mensuplarının bakanlık bürokrasisinde halen kilit noktalarda görev yaptığı konusu Ankara’da yüksek sesle konuşuluyor. FETÖ mensubu bakanlık bürokratlarının tarım ve hayvancılıktaki ihtiyaç olan önemli projeleri engellediği bunun yerine olmaz denilecek işlerin önünü açarak bakanlığın icraatlarını boşa düşürdüğü iddia ediliyor.

Kripto FETÖ’cüler renk vermiyor

İstihbarat raporlarında ‘renklendirme’ olarak bahsi geçen ve örgütün kendisine çok ters bir şekilde yaşayan ve çevresine öyle bir izlenim veren mensuplarının Tarım Bakanlığı’nda da yer aldığı üzerinde durulurken, son dönemlerde vatandaşların büyük tepkisiyle karşılanan kimi adımların örgüt tarafından kasıtlı olarak atılıp, atılmadığı sorusu yanıt bekliyor.

21 kişi ihraç edildi

Ankara’da ‘FETÖ’nün kalesi’ olarak görülen Tarım Bakanlığı’nda 15 Temmuz’un ardından çok az sayıda kişi KHK ile ihraç edildi. Diğer bakanlıklarda yüzlerce kişiyle ifade edilen ihraçlar, Tarım Bakanlığı’ndan geçen yıl itibariyle 21 kişiyle sınırlı kaldı.

Lojmanlardaki oy sandıklarında FETÖ izi

Hatırlanacağı üzere, 2017 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin anayasa referandurumunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Ankara’daki lojmanlarında yaşayan seçmenlerin baskın çoğunluğu ‘hayır’ oyu vermiş, başka bir seçimde de lojmandaki sandıklardan HDP 1. sırada çıkmıştı. FETÖ’den talimat alan bakanlık çalışanları olması nedeniyle böyle bir sonucun ortaya çıktığı konuşulmuştu.

31 Mart seçimlerini patates ve soğanla sabote ettiler

31 Mart seçimlerinin en önemli gündem maddesi ola patates ve soğan fiyatlarının yüksekliği olmuştu. Hükümet karşıtı propagandanın en önemli malzemesi olan patates ve soğan fiyatlarına müdahale edilmemesi ve etiket fiyatlarının seçim sürecinde yükselmesinde Bakanlık bürokrasisinin payı olduğu konuşulmuştu. Diğer yandan bir türlü düşürülemeyen et fiyatları, Türkiye’nin kendi kendine yeten sayılı ülkelerden biriyken çok kısa sürede bazı ihtiyaçlarını ithalatla karşılar duruma gelmesi, “FETÖ bu süreçlerin neresinde?” sorusunu da beraberinde getirdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 12:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 1 yıl Önce

15 temmuzdan önceki kaymak tabakası ile 15 temmuz dan sonrası kaymak tabakası aynı kişiler. O kişiler hiçbir bakan döneminde değişmedi. 15 temmuz gecesi darbenin karşısında olup kelleyi koltuğuna koyanlar enayi (biriside şahsım enayi) 16 17 temmuzda selfi çekenler zaten bakanlığın kaymak tabakasını yiyenlerdi yemeye de devam ediyorlar. Kişi kişi sorgulayın aynı kişileri göreceksiniz.

Memur
Memur @... - 1 yıl Önce

Yorumu okuyunca, acaba bu yorumu benmi yazdım dedim:)) Meleketin heryerinde hikaye aynı sadece isimler değişik. İnşAllah 2023 den önce görürler.

...
... @... - 1 yıl Önce

At izi it izine karıştı.
Fetö temizlenmez. Fetöcülere bakın ne kadar güleryüzlü samimi diyaloğa açık uzlaşmacı daha sayamadığım iyi insan özelliği varsa hepsini özümsemiş insan kalıbını görürsünüz. Bu kalıptaki insanı söküp atamazsınız söküp atılamayacaklarda. Hiç dik başlı kavgacı aksi fetöcü gördünüzmü.
Bu fetö tarafı birde fetöcü olmayan her siyasi görüşü içinde barındıran ( bu ülkede fetöden önce darbe yapabilen gurbun adamları) görülmez bağla bağlı köşe başlarını tutan hâlende tutmaya devam eden bir gurub var. Bu gurub her daim gücünü korumakta.
Vel hasil esası hizmet klasik tabirle vatana millete hizmet etmeyi isteyen kimse yok desem yanlış olmaz.
Bu toplum nasıl fetö gibiler eliyle bir kalıba sokuldu ise. İnşAllah Allah esası insana doğaya hayvana topluma hizmet olan bireyleride yetiştirmeyi nasip eder.

tarım
tarım - 1 yıl Önce

HDP konusunda en büyük pay sahibi sayın hemşeri ve bölge ataması yapan mehdi ekerdir. hatta halis bildenin özel kalemi sahte diplomalı çıkmadımı. sosyal medyada hdp paylaşımları yapan özel şöförlü halisin prenslerinden olan fakıbabanın dil hocası ykk dan danışman maaşlı arkadaşları çoğaltmak mümkün. bakanlık yunus hoca ve halis bilden etkisi ve uzantısını kurtarmadığı sürece işi zor

tarım
tarım @tarım - 1 yıl Önce

mehdi beyin uzantıları bakanlıkta durdukça her bakanın işi zor

Guma tasdemir
Guma tasdemir - 1 yıl Önce

Bakanlık fetöden temizlenmedi çünkü malum sendika altında fetöcüler saklanıyor.sendika çatısı altında üzerlerine koruma kılıfı geçirmişler ohhhh gel keyfim gel faaliyetlerine çaktırmadan devam ediyorlar.bakanlığın üzerinden sendikanın elini çekmediği sürece ve atamalara müdahale ettiği sürece bakanlık fetöden temizlenemez.yenişafak gazetesi her zaman doğruyu yazan bir gazete.bakanlıkta fetö temizliği yapılmadı hepsi sümenaltı edildi. Derken doğru söylüyoryeni şafak gazetesini kutluyoruz bu haberinden dolayı.tarımdan haberede tesekkür ediyoruz bakanlığımızın gerçeklerini dile getiriyorlar

Çukurova
Çukurova - 1 yıl Önce

Fetonun yatağına giren müdür ve sendikacılar? Himmet toplayan, milleti toplantıya götüren, zaman gazetesi dağıtan, memura zulmeden açgözlü yalaka takımına kimse dokunmuyor. Millet bu beceriksizlerden tiskinmiş. Fetö derneği kuranlar, dernek yöneticileri nerde? Kaçak fetöcünün evlatları il müdürlüğünü yönetiyor. Bir dedikleri iki olmuyor. Bunları kim koruyor? Soruşturması olmayan birkaç tane var. Şikayet etsen kimse dinlemez. Birbirinin soruşturmasını yapar konuyu kapatırlar. Şikayet eden haksız çıkar. Akparti müdürleri dinliyor. Tabanını dinlemiyor. Haksızlık hukuksuzluk almış başını gidiyor. Sıkıntı çok. Çözecek adam yok. Chp hükümet olursa herkesten önce Chp li olacaklar çünkü

Memur
Memur - 1 yıl Önce

Allah sizden razı olsun Tarımdanhaber. Bakanlık ve malum sendika fetö konusunda üç maymunu oynuyor. Fettocu müdürlere kim yada kimler referans oldu? bilmeyen varmı? Kim koruyor bu fetöcü müdürleri?

Cahit Sağir.
Cahit Sağir. - 1 yıl Önce

ZATEN TARIMI BİTIREN ENBASTAKİ KİŞİ MEHDI EKERDIR.FAKIBABADA KENDİ ÇIKARLARINA ÇALIŞTİ MALUM ŞİMDİKIDE ANLAMADIĞI BİR YERİ SEÇMIŞ.AYNI HAYVANAT MÜDÜRÜNÜN TÜBİTAKA ATANDIĞI GİBİ MALİYE HAZİNE EVLERE ŞENLIK..ÇOĞU BAKAN GÖREVININ NE OLDUĞUNU BİLMİYORKİ BÖYLE YÖNETİLİYORUZ.

...
... @Cahit Sağir. - 1 yıl Önce

Öne sapa gelmez çocuklar olur. Hayatı öğrensin bir büyüğün yanında pişsin diye Cumhurbaşkanına göndermiş babaları Cumhurbaşkanıda bir kaçını bakan birkaçını bakan yardımcısı örnek Aksu. Birkaçını gen müd. Yardımcısı Örnek Kıyak. Daire başkanı yapmış.

tarık ali yar
tarık ali yar @Cahit Sağir. - 1 yıl Önce

bugün de büyük kültür adamı, mehdi ekerin danışmanı kültür bakanlığında genel müdür oldu. kararnamesi resmi gazetede yayımlandı. kültürde çuvallayan hükümetler bu atamayla zilletten kurtulur herhalde.

Ramiz ÇOBAN
Ramiz ÇOBAN - 1 yıl Önce

Ben acizane bunu örnek olaylarla ispatlarım.

Bir Fil Yetmez Bin Fil Daha
Bir Fil Yetmez Bin Fil Daha @Ramiz ÇOBAN - 1 yıl Önce

İyide bize kim inanır? Fetö artıkları hala kıymetli, hala koltukta ve hala terfi peşindeler..

KOSOVALI
KOSOVALI @Ramiz ÇOBAN - 1 yıl Önce

EMNİYETEDE SİYASİ TORPİLLE ALINANLARIN OLDUĞU GERÇEKÇİ SÖYLENTİLER VAR SOYLU BUNA NE DİYECEK BENDE BU HUSUSTA İSPAT SUNABİLİRİM. AMA ONLARIN YALANLARI DOĞRU İZİM DORULARIMIZ YALAN OLUYOR MALESEF

Gürsel aslan
Gürsel aslan - 1 yıl Önce

Orman genel müdürlüğü de alayı fetöcü rüşvetçi


banner151

banner251