Yem fiyatlarında baharı beklerken kış geldi!

Tarım Kredi Yem, 23 Mart ile 21 Nisan tarihleri arasında yem fiyatlarına arka arkaya 3 kere zam yaparken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, kış aylarında yem fiyatlarında indirim yaptıklarını iddia etti. Poyraz'ın bahar aylarında arka arkaya gelen zamları görmeyerek, kış aylarında yaptıkları indirimden söz etmesi dikkat çekti. 

Yem fiyatlarında baharı beklerken kış geldi!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Anadolu Ajansına yem fiyatları konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Tarım Kredi Yem, 23 Mart ile 21 Nisan tarihleri arasında yem fiyatlarına arka arkaya 3 kere zam yaparken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, kış aylarında yem fiyatlarında indirim yaptıklarını iddia etti. Poyraz'ın arka arkaya gelen zamları görmeyerek, kış aylarında yaptıkları indirimden söz etmesi dikkat çekti. 

Poyraz yaptığı açıklamada, bu yılın Tarım Kredi Yem AŞ için atılım yılı olacağını söyledi. Poyraz, "Tarım Kredi Yem AŞ geçen yıl 1,1 milyon ton yem üretimi gerçekleştirdi. Bu yıl Sakarya fabrikasının revizyonuyla ilave 40 bin ton, İzmir-Tire ve Şanlıurfa fabrikalarının devreye alınmasıyla ilave 480 bin ton kapasite artışı sağlanarak, toplam kapasitemiz 1,8 milyon ton olacak. Ayrıca Kütahya fabrikasının 8 bin tonluk çelik silo yatırımı, Elazığ'a 2 bin 400 metreküplük yatay depo yatırımı, Balıkesir'e bakım atölyesi yatırımı ile başkentte Ankara Üniversitesi Teknokent içinde yer alan Ar-Ge yatırımlarının tamamlanması planlanıyor. Toplam 156 milyon lira tutarındaki tüm bu yatırımlar yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak." diye konuştu.

TARIM KREDİ YEM BİR AYDA YEME ÜÇÜNCÜ ZAMMI YAPTI! TIKLAYIN

Yatırımları planlanan, yılda 240'ar bin ton kapasiteli Erzurum ve Kırklareli fabrikalarının da devreye alınmasıyla yem üretim kapasitesinin 2,2 milyon tona ulaşacağı bilgisini veren Poyraz, böylece, Tarım Kredi Yem AŞ'nin 2023 yılında kapasitesini iki katına çıkarmış olacağını dile getirdi.

YEMDE FİYATLARI AŞAĞIYA ÇEKTİK!

Tarım Kredi Yem, bahar ayında yem fiyatlarına arka arkaya üç kere zam yaparken, Poyraz'ın kış aylarında yaptıkları indirimden söz etmesi dikkat çekti. Fiyatların artışa geçtiği kış aylarında yemde indirim yaptıklarını söyleyen Poyraz, "Biz bu dönemde fiyatları indirince diğer fabrikalar da bize eşlik etti" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 00:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Poyraz yel
Poyraz yel - 2 yıl Önce

Pakdemirli poyrazı değiştirmek üzere sayın cb den birinci oluru aldı alternatif isim arayışında bu iş çözülecektir zira bir sefer Suriye savaşına denk geldi bir sefer korona ya denk geldi şanslı poyrazın değişimi...birlik gıda başta olmak üzere her iştirak dökülüyor özellikle hayvancılığa ve yeme koyduğu vekil arkadaşları ile tam bir kaosa imza attı poyraz bey.iştirakler o kadar liyakatsız personel ile doldu taştı ki buraya isim isim yazmak için yorum kapasitesi yetmez haldedir.tk yem de yapılan icraatleri daha fazla incelemenizde yarar olacaktır özellikle atama. Ve alınan personel noktasında kalın sağlıcakla

Ebuzer Gıfari yolunda
Ebuzer Gıfari yolunda @Poyraz yel - 2 yıl Önce

Bakanın istese bile Poyraz'ı değiştirmeye gücü yetmez. Tkk sadece Tkk'dan ibaret değildir de ondan. Gübretaş'a bakarsanız anlarsınız ne dediğimi, yüzlerce trilyon zarara uğratılmış, bankalara ciddi manada borçlandırılmış kişilerin görevden alınması akla bile getirilemezse işte bu nedenledir. Taşımacılığı kime yaptırılır mesela? Tk Birlik burada yazıldı, Manisa ayrı, Tareks Hayvancılık, Tarnet, Lidaş vs öyle böyle değil onlarca trilyondan aşağısı olmayan muvazalar ve zararlar. Ne oluyor orada, bir tane iyi haberle anılmayacakmısınız diyeni duydunuzmu? Tek iş İris Akademi ile Tkk'nın ne işi var, İris'le Tkk idarecilerinin ne yakınlığı var sorulmazmı, Chp'liler yapsa yere yurda sığarmıydı? Sebep ne diye soruyorsanız G. Md daha ilk gün kendisini göreve kimin getirdiğini söyledi. 4 yardımcısındam bir tanesi bile biz sektörü tanırdık bilirdik, konuya tecrübeliydikmi dedi yoksa Merkez İhl ve baba dostu Beşevler sakinlerini işaret edetek dokunan yanarmı dedi? Ve Kurum bu denge üzerine körler sağırlar muhabbetini dönüştü? Yahu adam dedin dedin şişirdin bizi, çiftçi neresinde bunun, yönetim kurulu yok mu oranın derseniz katıla katıla gülmek orucu bozmaz ama edebede uymaz.

Çardaklı
Çardaklı - 2 yıl Önce

Yem fiyatları Türkiyede sadece Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı değil. Piyasadaki Proyem Safran Yem Çobanoğlu Yem Gürdal Yem İpek yem gibi fabrikaların fiyatlarına bakın. Tarım Kredi Yem fiyatlarından daha yüksek neden özel firmaların fiyatları göze batmıyor? Tarım Kredi İlçelerde Kırsalda Köylerde Olmasa Piyasada istedikleri gibi at koşturur özel firmalar. Kıymetini Bilene..

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Biz ruyami gördük yoksa başka ülkedeki yaşıyoruz yalanda bu kadar olmaz

Ruzgar
Ruzgar - 2 yıl Önce

Buradan uzak durun yeter bular tefeciden onkat beyer

Tekirdağ
Tekirdağ - 2 yıl Önce

Kurum dışı gelen idareciler bu işi beceremez amaçları yüksek maaş kabahat bizde genel kurullarda elimize verilen kağıtları sandığa atarsak böyle olur.

Alican erg
Alican erg - 2 yıl Önce

Tarım krediden başka firmalarda yapıyor zami onlarında dile getirinsane

Amaç farklı
Amaç farklı - 2 yıl Önce

Poyraz bey battığı birlik gıda bataklığından tk yem haberleri yönlendirmesi ile kurtulma derdinde olsa gerek ki bu zamanda böyle bir açıklama yaparak hedef şaşırtma derdinde gibi

TÜRKİYE’NİN GERÇEK GÜNDEMİ
TÜRKİYE’NİN GERÇEK GÜNDEMİ - 2 yıl Önce

MEMLEKETİN GERÇEK SORUNLARINI HALK FAZLA GÖRMESİN DİYE BİR SÜRÜ SAÇMA SAPAN KONUYU GÜNÜN MESELESİ DİYE BAŞTAN SONA ANLATIP DURUYORLAR..