Yatırımcılara 37 milyon destek verildi

Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt, kırsal kalkınma yatırımları kapsamında yatırımcılara 37 milyon 703 bin 730 TL hibe ödemesi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

banner255
Yatırımcılara 37 milyon destek verildi
banner200

Edirne Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, 2005 yılından itibaren Edirne'de 12 Etap süresince toplam 101 projenin onaylandığını ve bugüne kadar 92'sinin hayata geçirildiğini belirtti. Tamamlanan 92 proje kapsamında bakanlık tarafından yatırımcılara 37 milyon 703 bin 730 TL hibe ödemesinin gerçekleştiğini, 11. ve 12. Etaplar içerisinde devam eden 9 projenin tamamlanması ile birlikte 7 milyon 304 bin 435 TL daha hibe ödemesinin gerçekleşeceğini sözlerine ekledi. Bayazıt, projelerin tamamının tamamlanması halinde kent genelinde bakanlık tarafından toplam 45 milyon 8 bin 165 TL hibe bedelinin yatırımcılara ödeneceğini hatırlattı.

Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi, hibe destekleri hakkında üye ve üreticileri bilgilendirme toplantısı ile üreticilerin geleceğe yönelik kazanımlar elde edeceğini belirterek, yaptıkları işlerin gelişmesi açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Öztürk, "Bildiğiniz gibi dünya nüfusu artıyor, bu nüfusun artmasıyla birlikte gıda ihtiyacı da her geçen gün artıyor. 2050 yılında Dünya nüfusunun 10 milyara çıkacağı tahmin ediliyor. Bu bağlamda da, özellikle tarımsal ve hayvansal üretimler çok daha ön plana geçeceği herkes tarafından kabul edilen bir konu. Bununla birlikte bizlerin de yaptığı işin değeri artacak. İşlerimizin gelişmesi açısından bugün yapacağımız toplantıda sizlerin işinin desteklenilmesi, geliştirilmesi, verimliliğinin arttırılmasıyla ilgili, bakanlığımız tarafından verilen desteklerin detayları uzmanlarımız tarafından sizlerle paylaşılacak" ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251