Veteriner Hekimleri Odasından Senemoğlu köyü açıklaması!

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül Ardahan İli Göle ilçesinde veteriner hekimlere yönelik şiddet olayı ile alakalı basın açıklaması yaptı.

Veteriner Hekimleri Odasından Senemoğlu köyü açıklaması!
banner282

 Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül, sözkonusu açıklamada şunları kaydetti: "Ardahan İli Göle İlçesinde Senemoğlu köyünde İlkbahar şap aşılama kampanyası kapsamında aşılama yapmak için bulunan Veteriner Hekim Hüseyin Karahan, Semih Kırelli, Ebru Kayim, Gamze Parlak görev başında darpedilmişlerdir.  Son zamanlarda giderek artan bir şiddet dalgasına maruz kalan veteriner hekimlerin, görevlerinden dolayı ve görevleri esnasında maruz kaldıkları suç konusu eylemlerin, sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınmalarını ısrarla talep ediyoruz. Meslektaşlarımıza yönelik bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, ilk olmayan ancak son olmasını dilediğimiz utanç verici olayın adli makamlar nezdinde en ağır şekilde karşılığını bulmasını umuyoruz"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeter artık
Yeter artık - 4 hafta Önce

Doktorlara en ufak şiddette herkes ayağa kalkıyor. Sağlık bakanı her türlü desteği veriyor. Ama tarım bakanından en ufak bir açıklama yok. Bu kaçıncı. Veteriner hekimler sağlık çalışanı değil mi. Veteriner hekimler olmasa zoonoz hastalıklarla kim uğraşacak.