Üreticilere yönelik eğitim çalışmaları sürüyor

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, üreticileri tarımda ve hayvancılıkta bilinçlendirmek amacıyla eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Üreticilere yönelik eğitim çalışmaları sürüyor
banner282

Cide ilçesinde eğitim çalışmalarına devam eden Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, yetiştiricilere hayvan hastalıkları hakkında eğitim verdi. Cide Tarım ve Orman İlçe Müdürü Onur Saygın, çiftçilere, hayvan hastalıkları ve hayvanlarda antibiyotik kullanımının süt kalitesine etkisini anlattı. Ayrıca buzağı ölümleri ve yavru atıkları konusunda bilgi veren Saygın, doğumdan hemen sonra hayvanın göbek bağı etrafının dezenfekte edilmesi,  mutlaka ağız sütü verilmesi,  hayvanlarda nedeni belli olmayan ölümler ya da yavru atmalar yaşanması halinde İlçe Müdürlüğüne haber verilmesi gerektiğini dile getirdi. Çiftçilere, hayvanlarda aşılamanın önemi, hayvanları hastalıklardan korumanın en önemli etkenlerinden birinin aşı ise diğerinin kaliteli ve iyi besleme olduğu, hayvanları beslerken kaliteli yem karışımları kullanmanın önemli olduğu belirtildi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2019, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Said Sezer
Said Sezer - 3 yıl Önce

Bir ziraat mühendisi olarak yorumlara baktım da çok saçma ve mantıktan uzak yorumlar. İnşaAllah rabbim herkese yurt dışında öğrenim görüp güzel yerlere gelmeyi nasip eder. Hele ki ülkemizin siyasetten ve yönetilememesi göze alınınca böyle bir fırsat olması gerçekten güzel. Cahil insanların yorumlarına aldırış etmeyin arkadaşlar bende çevremde çoğu doktor ve güzel denilen mesleklerden çok çok daha iyi geçinen ve maddi durumu iyi olan ziraat mühendisleri tanıyorum. Her insanın sevdiği işi en iyi şekilde yapması dileğiyle.

banner151