Üreticilere 80 bin domates fidesi dağıtıldı

Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Sebzeciliği Geliştirme Projesi kapsamında üreticilere 80 bin adet domates fidesi dağıttı.

Üreticilere 80 bin domates fidesi dağıtıldı
banner282

Bayburt Tarım İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kent genelinde kimyasal girdiler çok az kullanılarak veya hiç kullanılmadan tarımsal üretimin yapıldığı belirtildi. Açıklamanın devamında, “Bu da tüketicinin daha sağlıklı, güvenilir ve taze sebzeye ulaşmasında bir fırsat oluşturmaktadır. Gerek örtü altı ve gerekse açıkta başta domates, biber ve hıyar olmak üzere ekonomik düzeyde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Çiftçilerimizin ihtiyacı bu  noktada kaliteli, piyasada rağbet gören ve İlimiz şartlarımıza uygun fide temini olmaktadır.

İl Özel İdare destekli ''Sebzeciliği Geliştirme Projesi'' kapsamında çiftçilerimize 80 bin adet domates, biber ve hıyar fidesinin dağıtımı yapılarak İl içerisindeki sebze üretimine fayda sağlayacak bu proje ile gerek örtü altı gerekse açık alanda sebze üretimi yapan çiftçilerimizin üretim girdilerine önemli oranda katkı sunulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151