Üreticiden devlet büyüklerine acil kodlu çağrı!

Üreticinin çığlığı! Adana'daki tavuk firması konkordato ilan edince, bu firmaya sözleşmeli üretim yapan tavuk çiftliklerindeki 1 milyon civciv yem verilmediği için açlıktan telef olacak. Adana Seyhan'da 150 bin başlık kümesindeki civcivlerin bir haftadır aç olduğunu belirten üretici Sami Özler, devlet büyüklerinden acil kodlu yardım istedi.

Üreticiden devlet büyüklerine acil kodlu çağrı!
banner200
banner217
Üreticinin çığlığı! Adana'daki tavuk firması konkordato ilan edince, bu firmaya sözleşmeli üretim yapan tavuk çiftliklerindeki 1 milyon civciv yem verilmediği için açlıktan telef olacak. Adana Seyhan'da 150 bin başlık kümesindeki civcivlerin bir haftadır yem gelmediği için aç olduğunu belirten üretici Sami Özler, devlet büyüklerinden acil kodlu yardım istedi. Yardım edilmemesi durumunda birkaç gün içinde 150 bin civcivin telef olacağını bildiren Özler, “Ömrüm boyunca ben bu vicdan azabıyla yaşayacağım. Lütfen vicdanı olan herkese sesleniyorum. Bir, iki gün içinde yem gelmezse 150 bin civciv telef olacak" şeklinde yardım istedi.

GARİP TAVUKÇULUK BİZİ PERİŞAN ETTİ!

Tarımdan Haber'e konuşan Adana Seyhan'da tavukçuluk yapan Sami Özler, Garip Tavukçuluk'a 5 yıldır sözleşmeli üretim yaptıklarını, sözleşmelerine göre yem ve ilaç masrafının firma tarafından karşılandığını belirtti. Garip Tavukçuluk'un konkordato ilan etmesinden dolayı bir haftadır yem gelmediğini, hayvanların talaş yediğini ifade eden Özler, yaşadığı krizi şu sözlerle anlattı: “Bir haftadır yemim yok. Kimse kılını kıpırdatmıyor. Bir iki gün içinde yem gelmezse kümesteki 150 bin civciv telef olacak"

ZARARIMI UNUTTUM CİVCİVLERİ KURTARIN!

Kümesin aylık kömür ve elektrik giderinin işçilik masrafları da dahil 50 bin lira olduğunu kaydeden Özler, “Benim zararım bir tarafa devlet büyüklerine sesleniyorum. Bu civcivler ölürse ben ömrüm boyunca bu kara lekeyle, vicdan azabıyla yaşayacağım. Devlet büyüklerimiz inşallah sesimizi duyar el atarlar da bu civcivler ölmez" diye konuştu.

Sıkıntının sadece kendi kümesinde yaşanmadığının da altını çizen üretici Özler, Adana bölgesinde Garip Tavukçuluk'a sözleşmeli üretim yapan bütün çiftliklerde toplam 1 milyon civcivin ölüme terk edildiğini kaydetti.


Not: Sami Özler'e ulaşmak isteyenler bu numaradan ulaşabilirler: 0 (553) 182 81 43


TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kriz mi???
Kriz mi??? - 2 yıl Önce

Kriz yoh, herşey iyi, ekonomi dengede, kriz yohh, ülkenin battığını anlamayan keriz çohhh!!!

- 2 yıl Önce

emin olunuz hepimiz aynı durumdayız, hayvanlara yem almak mümkün değil ,satarken ucuz ,yem cok pahalı, krediler çokpahalı, bittik. allaha yalvarmakdan başka carem yok...bu ülkede helalinden calışıp para kazanmak,imkansız gibi bir şey...

Zirat bankasi /ektigim yem btk
Zirat bankasi /ektigim yem btk - 2 yıl Önce

06 30 2017 tarihinde 22 bin tle kağızman ziraat bankasinda kıredi çektim 12 ay içerisinde 27 bin küsür para yatırdım banka personeli bilgisi dahilinde bir gün gecikmeyle birşey olmaz diye yatırdım tekrar bana 20 bin tl kiredi için başvuru yaptim ve isletmemde 40.50 büyük baş hayvan olduğuna rağmen malesef hem alamadım çokta üzüldüm soruyorum bu nasil bir adalet bu nasil bir faiz rejimi bu yetki banka müdüründe mi yoksa bir üst makamdamidir ...???

Allah kolaylık versin
Allah kolaylık versin - 2 yıl Önce

Öldükten sonra duyulur. İlgisizlik hat safhada çiftçiler özledim firmalar ziraat odası tarım kredi ziraat bankası vb vb bunlar çiftçiye hayrı yok. Bakan da zannetmiyorum duysun duysa çiftçiyi madur edenlerin hesabı sorulurdu reise traktör sayımız arttı denmez et tüketimini refah seviyesi DenmeZ BURADA danışman lar hataları çok onlar hesaba alınmalı toprağı tanımayan kimse tarım hakkında konuşmasın

tarım
tarım - 2 yıl Önce

Bakan yrd mustafa aksu halleder herseyı sıkıntı yok. allah basımızdan eksik etsın mumkunse

pazara çık
pazara çık - 2 yıl Önce

Hemşerim Allah kolaylık versin. Çok acıklı bir durum. ancak zararın neresinden dönsen kar. pazara çıkıp veya ilanla tanesini ortalama 5 tlden satsan daha çok kazanırsın. çünkü bu etlik pilicin meraklısı çok. üzgünüm ama aklıma başka birşey gelmiyor.

SESSİZ ÇAĞRIM
SESSİZ ÇAĞRIM - 2 yıl Önce

Sayın Bakanım size arz ediyorum;
Tarım bakanlığının yeniden yapılanması sadece üst makamlarda kaldı reformları en ücra ilçelerde 1-2 memurun görev yaptığı yerlerde bile süratle uygulamalısınız.Öncelikle kurumda emekliliği gelmiş kene formuna çalışmayan memurları zorunlu emekli edin,ardından ilçe müdürü ve 10 yıl üzerinde ilçe müdürü vekaleti yapanları rotasyona tabi tutun.İlçe müdürlüklerini personel,ekipman,araç yönünden güçlendirin.
-Tarım ve Orman İlçe Müdürlüklerini ziyaret edin özellikle Ankaranın doğusundaki illeri ve ilçelerini.Çiftçi toplantıları yapın ve kurumunuza itibar ile güç katın vatandaş ve diğer kurumlar tarım bakanlığına her alanda hayran olmalı.Güçlü Bakanlık Güçlü Çiftçi demek olacaktır.

- 2 yıl Önce

Allah yardicisi olsun ne geliyoki eldenn


banner151

banner251