Ulusal Süt Konseyinde üreticiyi temsilen bir kişi kaldı

Ulusal Süt Konseyi’nde yaşanan istifa sektörde büyük bir depreme neden olurken, istifanın ardından 12 kişiden oluşan konsey yönetim kurulunda üreticiyi temsilen sadece bir kişi kaldı. Bu durum USK'nın üretici açısından lağvedilmesini gündeme getirdi.  

Ulusal Süt Konseyinde üreticiyi temsilen bir kişi kaldı
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Gıda Komitesi'nin çiğ süt fiyatlarına yönelik çalışmalarını devam ettirdiğini belirtirken, fiyat belirlendikten sonra Ulusal Süt Konseyi'nin durumu ayrı bir sorunu gündeme getirecek. Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan'ın istifasının ardından Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu'nda üretici temsilcisi olarak sadece bir kişi kaldı. Bu durum Ulusal Süt Konseyi'nin üretici açısından lağvedilmesini gündeme getirdi. 

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan’ın Ulusal Süt Konseyi yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmesi, bütün gözlerin USK'ya çevrilmesine neden oldu. 12 kişilik USK Yönetim Kurulu'nda 3 bakanlık, 3 üniversite, 3 sanayici ve 3 üretici temsilcisi yer alıyordu.

USK’de üreticiyi temsilen ise Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin ve Ereğli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ercüment Sarıkafa bulunuyordu. Sarıkafa, Birlik Başkanlığını bıraktığı için USK Yönetim Kurulu üyeliğinden yaklaşık bir yıl önce ayrılmıştı. Sarıkafa'nın yerine kimse çağrılmazken, Kamil Özcan da bugün yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti. Özcan’ın istifasının ardından USK’de üreticiyi temsilen sadece Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin kaldı. Keskin'in USK Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa edip etmeyeceği bilinmezken, üretici için USK'nın lağvedilmesi gündeme geldi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 21:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakan istifa!!!
Bakan istifa!!! - 1 yıl Önce

Dayanacak gücümüz kalmadı artık.
Tüm çiftçiler olarak artık tepkimizi koymamız gerek eylem yapalım traktörler le Ankara ya gidelim veya bulunduğumuz bölgede ana yolları kapatalım. Sesimizi cikarmadikca sülük gibi kanımızı emmeye devam edecekler.
Ekonomi den anlamayan adamı hazine bakanı yaptılar tarımdan anlamayan adamı tarım bakani yaptılar .bu ülkenin enflasyonu ciftcimi düşürecek sizin kolenizmiyiz biz yem fiyatı articak marketdeki süt urunlerin fiyatı articak cifciye geldimi avucunu yalicak.
haram zehir zıkkım olsun colugumuzun çocuğumuzun hakkını yiyenlerin. Bu kadar çiftçinin hakkını alın terini yediniz bunun vebalini nasıl odeyeceksiniz???

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Tegfik kesgin halen neduruyin orada kovsalada kimi temsil ediyorsun 1 yıldır sizin yüzünüzden ezilmediki yerimuz kalmadı yeterda game över da anlada bu milletin hakkını yedirdiniz bir yıldır usk diye bir şey kalmadı bu akşam sizden de istifamı bekliyoruz

Fettah
Fettah - 1 yıl Önce

Bu ülkede, üretici, çiftçi resmen şamar adamına cevirdiniz. Yazık yazık.

Süleyman özkaya
Süleyman özkaya - 1 yıl Önce

Sayın cumhurbaşkanı sizin duyarlı olduğunuzu biliyordum ama bizi öyle Zor durumda biraktinizki sorma yazık,herkes gitse ben kalırım diyordum bu gidişle bende yolcu,inşAllah önümüzdeki secimde gorusuruz

Hayret
Hayret @Süleyman özkaya - 1 yıl Önce

Duyarlı olsa Pakdemirli, Faruk Çelik, Fakibaba gibiler tarım bakani olamazdı. Kendinizi kandırmayın

Şenol
Şenol - 1 yıl Önce

Bütün mesele Türk üreticisinin kazanmasıdır.

Metin Akçay
Metin Akçay - 1 yıl Önce

Teyfik keskin sende istifa edersin yeme zam üstüne zam süte yok bu ne biçim bir anlayış sonrada üretmekten vazgeçme gibi süslü laflar sıkıysa bu koşullarda sen vazgeçme sayın tarıma bakamayan lafla peynir gemisi yürümüyor çiftçiye iki kuruş yem kredisi veriyor dunuz onuda hayvan. Sigortalatmakla sigorta şirketlerinin kucağına attınız yazıklar olsun...

Yaşar Sökelioğlu
Yaşar Sökelioğlu - 1 yıl Önce

Öncelikle bu işi layıkiyla yapamayan Bakan beyin istifa etmesini dilerdik. Ama şimdi sanayiciyle otursunlar süt fiyatlarını kendi kendikerine düzenlesinler fiyatı geri çekerlerse de hiç şaşırmam bunlardan her şey beklenir.

Coşkun gulsoy
Coşkun gulsoy - 1 yıl Önce

Onurlu bir başkansan usk dan sende istifa edersin


banner251