Ucuz etle ilgili şok iddia: Tarım Kredi Bosna Hersek'ten ucuz et getirip marketlerde satacak!

Sosyal medya bu video ile çalkalanıyor. Tarım camiasının tanınan ismi Eşref Şekerli, sosyal medyada paylaştığı video ile Tarım Kredi Kooperatifleri yönetimini sert bir dille eleştirerek, "Cumhurbaşkanın gözüne gireyim derken bu partiye ciddi anlamda oy kaybettiriyorsunuz. Siz ancak bu partiyi madara edersiniz. Rezil edersiniz, ayağa düşürürsünüz. Çünkü yaptığınız politikalar gerçekten komik” dedi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin, asli görevini bir tarafa bırakarak market işine girmesine sektörün her kesiminden tepkiler gelmeye devam ediyor. Çiftlik Yönetim Uzmanı ve Yem Bitkisi Yetiştiricisi Eşref Şekerli, kooperatif marketleri ile ilgili şok bir iddiayı gündeme getirerek, Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetimini sert bir dille eleştirdi. Tarım Kredi Kooperatiflerinin Bosna Hersek’ten ucuz et getirerek, marketlerde satacağına yönelik söylentiler bulunduğunu dile getiren Şekerli, şunları kaydetti: 

BU PROJEYİ YAPANLAR SADECE KOLTUKLARINI KORUMUŞ OLURLAR

"Hele ki ucuza et satacağım diye, Bosna Hersek’ten, Sırbistan’dan et getirip, orada şirket kurup, Türkiye getirip satarak üreticiye bırakın destek olmayı, üreticinin bitmesine hizmet etmiş olur. Bu projeyi yapanların tek bir kazancı olur, koltuklarını korumuş olurlar, aferin alırlar. 

CUMHURBAŞKANININ GÖZÜNE GİREYİM DERKEN PARTİYE CİDDİ ANLAMDA OY KAYBETTİRİYORSUNUZ

Bakın ben size net söyleyeceğim. Ben Ak Partinin kurucularındanım. Siz ancak bu partiyi madara edersiniz. Rezil edersiniz, ayağa düşürürsünüz. Çünkü yaptığınız politika gerçekten komik. Oy filan kazandırmaz. Ama emin olun ki bu yalakalıkla, bu düzenbazlıkla, abur cubur işlerle, Cumhurbaşkanının gözüne gireyim derken bu partiye ciddi anlamda oy kaybettiriyorsunuz.

EĞER BU ÜLKEYE HİZMET ETMEK İSTİYORSANIZ ASLİ İŞİNİZİ YAPIN 

Yaptığınız işler hiçbir işe yaramaz. Eğer sizde bu ülkeye hizmet etme azmi gayreti varsa Tarım Kredi Kooperatifi diğer finans kurumlarından daha aşağı faizle insanlara kredi versin de göreyim. Gübre her yerde bin 500 lira olsun, Tarım Kredi’de bin 300 lira olsun da göreyim. İlaç, tohum tüm piyasanın altında olsun ben de onları takdir edeyim, gideyim alınlarından öpeyim. 

BATIK ADAMLARI KURTARMA VAZİFESİ SANA MI VERİLDİ?

Yozgat’ta Tareks’in işletmesi varken, gidip Trakya’daki batık bir şirketin çiftliklerini kiralayıp ‘yok efendim orada bir şeyler üretip te marketlerde satacaklarmış’ Yozgat’takine ne olmuş ki? Git Yozgat’takinde üret. Kendi malın dururken, bir başka batık şirketleri, bir başka batık adamları kurtarma vazifesi sana mı verildi? Sen bu çiftçinin parasını, malını mülkünü, paçavra etme hakkını nereden aldın? Bu şekilde bu malı ziyan etme hakkını kimden aldın? Siz bu sisteme, bu davaya zarar veriyorsunuz. Çiftçiler artık sizden yaka silkiyor” 

TARIM KREDİ DE DOĞRUDAN ÜRETİCİDEN DEĞİL DİĞER MARKETLER GİBİ ARACILARDAN TEDARİK EDİYOR 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin asli görevinin çiftçiye ucuz girdi temin etmek olduğunu dile getiren Şekerli, ancak asli görevini bırakarak piyasada dengeleme unsuru olacağı iddiasıyla marketler açıldığını bildirdi. Ancak bu marketlerde satılan ürünlerin diğer marketlerde olduğu gibi yine aracılardan alındığının altını çizen Şekerli, “Keşke üreticiden aldığını aracısız marketlerde satıyor olsa çok güzel bir iş, ben de onları tebrik eder alınlarından öperim. Ancak diğer marketler her kimden mal tedarik ediyorsa Tarım Kredi’nin açtığı marketlerde aynı tedarikçilerden temin ettiği sürece aracının aradan çıkması mümkün değil” dedi. 

TARIM KREDİ'Yİ POLİTİZE OLMUŞ ATAMAYLA GELEN İNSANLAR YÖNETİYOR

Çiftçi örgütüne eski milletvekillerin atanmasına da tepki gösteren Şekerli, "TAREKS'in başında da eski milletvekili, Tarım Kredi'nin başında da eski milletvekili var. Bunlar artık çiftçi örgütü olmaktan çıkmış, politize olmuş, atamayla göreve gelmiş insanlar. Bunlardan ne bekliyorsunuz ki!" diye konuştu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 19:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rozcan
Rozcan - 2 yıl Önce

Bu haber doğruysa tam bir facia! Tarım Kredinin sahibi çiftçidir, asli görevlerinden birisi de ortağının ürününü piyasa şartlarında değerlendirmektir. Bu kurumun görevi tarım ürünlerinin fiyatlarını tüketici lehine düşürmek değildir, tam tersine çiftçinin ürününün fiyatı düştüğünde ürünlerin fiyatının gerçek değerine çıkmasını sağlamaktır. Bu habere göre tam tersi yapılmakta ve Sırp çiftçisi desteklenmektedir. Çiftçimizin Allah’tan başka yardımcısı kalmadı derken haklıymışız, İnşAllah bu haber doğru değildir.

Rozcan
Rozcan @Rozcan - 2 yıl Önce

Yorumda Bosna Hersek çiftçisi yerine yanlışlıkla Sırp çiftçisi yazılmıştır, özür diliyorum. Önemli olan tüketici lehine fiyat istikrarının sağlanması için Tarım Kredinin sahibi olan Türk çiftçisi yerine başka ülke çiftçilerinin desteklenmesi yanlışlığının vurgulanmasıdır, Allah çiftçimizin yardımcısı olsun.

Yaşar Gümüşay
Yaşar Gümüşay - 2 yıl Önce

Tarımın gelişmesi için ülkenin Zarar görmemesi için menfaatci ,becereksiz kişilerin bu alandan bir an önce gitmesi elzemdir.Bunlarin siyaseti kullanarak şahsi menfaat temin etmelerine asla müsaade edilmemelidir.Bu parazitler görmemezlikten gelinmemeli .Bunlar reisin bütün çabalarını zayıflatan iki yüzlü çirkinlerdir.

Şahin Karakurt
Şahin Karakurt - 2 yıl Önce

Tarım kredi kuruluş amacına göre yönetilmiyor ortakları yaptıkları alışverişte piyasa değerlerinin üzerinde yapıyor gübre motorin yem bunun gibi bir-çok üründe piyasa değerinden fazla satıyor normalde piyasadan aşağı olması gerekirken fazlaya satıyor birde vadeli satışlarda %30 lara varan faiz uygulanıyor tarım krediyi ayakta tutan kim ortakları yiyenler kim yöneticileri böyle bir sistem olmaz orak olduğumuz kurumdan ne kadar kâr ediyorsa ortak olduğumuz limit kadar kâr payı verilmeli zarar ediyorsa zarara da ortak olunmalı ki zarar etmiyor tarım krediler bu faşist sistem düzeltilmeli gerçek kooparetifcilik sistemi ortaklarına uygulanmali saygılarımla

berkin
berkin @Şahin Karakurt - 2 yıl Önce

karanlık kurul kuzey kıbrıs’ta toplanmış diyorlar!

İyiki Tk Market var!
İyiki Tk Market var! @Şahin Karakurt - 2 yıl Önce

Sıktık gene canını. Ya da canı sıkıldı ki gene yurtdışına çıkmış bizimkisi. Sorunun kökü ya da sapı yurtdışında herhalde. Ev geçindirmek zor illaki 300 bin dediğin, bir elin görüyor diğeri harcıyor. İris'ten gelenle emekli maaşı dediğinde neki? Allah'tan Tk Market'ten ucuz alışveriş yapıyorsunuz da iki yakanız bir arada kalabiliyor:)) Selamlar

e bebeğim e
e bebeğim e @Şahin Karakurt - 2 yıl Önce

Sayın G. Md'ün kurumla ve çiftçi sorunlarıyla ilgisi, bölge müdürlerini brifing için çağırıp, bir tek toplantıya bile katılmayıp, en sonundada Haymana Kooperatifi'ne ziyarete gitmesidir. İkramlar hoşuna gitmiştir umarım. Allah aşkına bu satırları okuyan çiftçi, ortak yada çalışandan zaten birşey olmazda, Bakan ya da çevresi, Külliye'de ne oluyor yahu orda diyen biridemi çıkmaz. Adama bunca iftira atılıyorsa sahip çıkarsınız. Yok denilenler doğruysa ve burası tutanın elinde kalan bir arpalığa çevrilmişsede hesabını sorarsınız.

Adem ALTIN
Adem ALTIN - 2 yıl Önce

Bu habere inanmam neden mi kendi şirketinde ürettiği GÜBRE yi ortaklarına piyasadan pahalı satan bir kuruluş ithal ettiğini nasıl satabilir.Tarım kredi den sahibi olduğu çiftçinin beklentisi piyasa şartlarında asli işini yapmasıdır.

Ciftci 007
Ciftci 007 - 2 yıl Önce

Eşek olana semer vuran çok olur. Çiftci birlikleri oturdukları yerde göbek büyütecegine ayaklansın yoksa onlarda aç kalıcak.

Hasan ÖZDEMİR
Hasan ÖZDEMİR - 2 yıl Önce

% 200 karı olmadan tarım kredi koop satmaz. Çiftçiyi halletti iflas etmeyen icralık olmayan yok. Şimdide şehirliyi halletceek. Yöneticileri artık yatlar katlar mı alır. Ne alsalar hakları

Emrah
Emrah - 2 yıl Önce

Sayın tarımdanhaber editörleri habere diyeceğim yok ancak bu Eşref Şekerli beyin Çiftlik Yönetim Uzmanı ünvanının kaynağını çok merak ediyorum hangi fakülte yada hangi Enstitü bu ünvanı veriyor. Bir veteriner hekim olarak söylüyorum uzman ünvanını alabilmek için yıllardır VUS sınavı bekliyoruz eğer bu işin kolayı varsa bizlerede yardımcı olun bizde çiftlik yönetim uzmanı olalım. Yıllarını eğitime adamış binlerce meslek sahibine saygısızlıktır Çiftlik Yönetim Uzmanı ifadesi saygılarımla......

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Tkk suan tum derdi kendi cemaati doğrultusunda calisan seyh in emrinde olan beynini kiraya vermis bir yonetim var Allah devletimi milletimi bunlarin serinden korusun vAllahi bunlarin derdi ne vatan ne millet ne devlet


banner151

banner251