TZOB faiz beklentilerini Bakan Pakdemirli’ye iletti!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli beraberindeki bürokratlarla, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldiler. Görüşmede TZOB Başkanı Bayraktar, çiftçilerin acilen borç erteleme kararını ve kredi borçlarının yeniden faizsiz olarak yapılandırılması konusunda taleplerini Bakan Pakdemirli’ye iletti.

TZOB faiz beklentilerini Bakan Pakdemirli’ye iletti!
banner200
banner217

TZOB’tan yapılan açıklamada, sabah saatlerinde bir araya gelen heyetler, toplantı yaptılar. TZOB Genel Başkanı Bayraktar ve TZOB Yönetim Kurulu üyeleri toplantıda, çiftçilerin ve tarımın sorunlarını sıraladılar, Türkiye’nin tarım ve hayvancılıktaki potansiyeli, yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini anlattılar.

Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyeleri, çiftçilerin acilen borç erteleme kararını ve kredi borçlarının yeniden faizsiz olarak yapılandırılmasını beklediklerini belirttiler.

Çiftçilerin kredi kullanımı konusunda Ziraat Bankası ve diğer özel bankalarla yaşadıkları sorunları anlatan Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyeleri, özel bankaların uyguladığı yüksek kredi faizlerine dikkati çektiler, elektrik ve sulama maliyetlerinin yüksekliğine vurgu yaparak, üreticilerin elektrik şirketleriyle yaşadığı sorunları anlattılar.

Organik tarım ve iyi tarım uygulamalarında yaşanan sorunlara ve üretim planlamasında iş birliği konularına da dikkati çeken Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyeleri, et ve süt üretimi ile ilgili çözüm bekleyen konuları anlattılar, Tarım BAĞ-KUR primleri ile ilgili sorunları belirterek, alanda tespit ettikleri diğer sorunların da ayrıntılı bir şekilde yer aldığı raporu ve ekonomik örgütlerin güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan, Kooperatif Merkez Birlikleri ve Üretici Merkez Birlikleri raporunu Bakan Pakdemirli’ye sundular.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sorunların çözümü için her türlü gayreti göstereceğini ve konuyu Bakanlar Kurulu’nun gündemine de taşıyacağını ifade etti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 21:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarımcı
Tarımcı - 11 ay Önce

Çiftçiler için hayırlı bir sonuç çıkmasını bekliyoruz.

Üretici
Üretici - 11 ay Önce

Sayın bakanım tarımsal kredileri lütfen faizsiz yapılandırın gerçekten tek seferde ödeme gücümüz yok

başar yıldırm
başar yıldırm - 11 ay Önce

sayın bakanım sivasdan başar yıldırm çiftçilik yapmaktayım kıredilerimizi zirat bankasına tarım kıredi kooperatifine borçlarımızı ödüyemiyoruz icraya veriyorlar ertelemenizi bekliyoruz

Şenol
Şenol - 11 ay Önce

Çiftçi zorda, para Yok. Ertelemeziseler bol çiftçiyi icraya verip, hapse atarlar, kurtarirsa o kurtarır çare kalmadı, bir dilim ekmek alacak, gücümüz yok.

Çiftći
Çiftći - 11 ay Önce

Evet sevgili çiftçi kardeşlerim düşük faizli kredi kullanabilmek için önce damızlık boğamız ve ürün ortakçımız tarsime önce bir güzel kendimizi düzdürüp sonra kredi kullanmaya gideceğiz bütün çiftçilere duyrulur

Paşa baba
Paşa baba - 11 ay Önce

Kullanılan krediler tamamen silinsin. Bir daha kullansınlar bir daha silinsin, bir daha kullansınlar tekrar silinsin. Ziraat odası kendi işine uğraş Bi boka yaramıyorsunuz, kesin sesinizi.

İlyas tirtar Karaman'da
İlyas tirtar Karaman'da - 11 ay Önce

Sayın bakanım özel bankalari halk zorluyo uzerinde tarım arazisi veya küçük baş büyük baş hayvanda yok sadece komşunun büyük küpesi veya küçük basın cksesini üzerine kaydırıp bankalara borçlanıp tiraktor aliyo evraksiz satiyo üzerinde bı mal varlığı yok olaylar böyle bizde üzerimde bı tiraktor var 80 dekar tarla var bı 3 lu pulluk alacaz 4 lira yirmi yıldır ziraat kaydimiz var dortlira kirediyi ziraat bankası kefil yok referans keferans 7 kefil 8 şahit 3 ispat isdiyo bu ne demek diye sordugun zaman çak çak cuk cuk hal boyle

mustafa güney
mustafa güney - 10 ay Önce

çiftçilere kolaylık sağlanmalı korunmalı


banner151

banner251