TZOB'dan uluslararası çiftçi kuruluşlarına Barış Pınarı mektubu

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel başkanı Şemsi Bayraktar’ın imzasıyla hazırlanan, Barış Pınarı Harekatı’nın amacını ve meşruluğunu anlatan mektup, uluslararası çiftçi kuruluşlarına gönderildi.

banner255
TZOB'dan uluslararası çiftçi kuruluşlarına Barış Pınarı mektubu
banner200

Türk tarım sektörünün çatı kuruluşu olan ve 5 milyona yakın çiftçiyi temsil eden Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Barış Pınarı Harekatı’nın meşruluğunu gönderdiği mektup ile yabancı ülkelerin çiftçi kuruluşlarına anlattı.

Barış Pınarı Harekatı’nın Birleşmiş Milletler Anayasası’nın 51’inci maddesinde belirlenen kendinin savunma hakkına paralel olarak gerçekleştirildiğinin anlatıldığı mektupta, harekatın amacının, güvenli bölge oluşturmak, doğrudan ve açık terörist tehdidine karşı koymak, Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak, sınırdan başlayarak, Türkiye topraklarına yakın bölgelerdeki teröristleri etkisiz hale getirmek olduğu vurgulandı.

Mektupta ayrıca, önceki terörle mücadele operasyonlarında olduğu gibi Türkiye’nin tepkisinin orantılı, ölçülü ve sorumluluk çerçevesinde olacağı belirtilerek, “Operasyonda yalnızca teröristler ve onların sığınakları, barınakları, silahları ve ekipmanları hedef alınmış, sivillere zarar verilmemiştir” denildi.

Mektup, çok sayıda ülkenin çiftçi kuruluşlarına gönderildi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekirdag
Tekirdag - 1 yıl Önce

Turk çiftçilerin egitimi iytiyacı yokmu

Ali yigit
Ali yigit - 1 yıl Önce

Tarim bakani

banner151

banner251