Tütün üreticilerine kilogram başına 2 TL ek prim

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, sözleşmeli tütün üretimi yapan çiftçilere alımı tamamlanmış olsa dahi kilogram başına 2 TL daha ek prim ödemesi yapılmasına karar verildiğini duyurdu.

Tütün üreticilerine kilogram başına 2 TL ek prim
banner282

Tütün eken çiftçilerin ve üreticilerin şartlarının azami düzeyde iyileştirilmesi için çalıştıklarını söyleyen Aydın, “Tütün üreticisi hemşerilerimizin her anlamda olduğu gibi, özellikle ekonomik olarak en tatmin edici kazancı elde edebilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı, Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı ve özel tütün firmasıyla görüşmeler yaptık. Yaptığımız görüşmeler, çalışmalar neticesinde, sözleşmeli tütün üretimi yapan çiftçimize, üreticimize alımı tamamlanmış olsa dahi, kilogram başına 2 TL daha ek prim ödemesi yapılmasına karar verilmiştir” diye konuştu.  

TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Aydın, şunları kaydetti; “Yapılan bu iyileştirme ile tütün üreticimiz ekonomik olarak daha da rahatlayacak ve bundan sonra da her zaman olduğu gibi üreticimiz ve çiftçimiz için yapılması gereken her ne ise takipçisi olmaya da devam edeceğiz. Tütün üreticimize ve çiftçimize yapılan bu iyileştirmenin şimdiden hayırlara vesile olmasın diler, Tarım ve Orman Bakanlığı, Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı, özel tütün firması yetkililerine teşekkür ediyoruz.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

Ahmet aydin senin tutunden baska bir isin yokmu ekicilerin hepsi senden sikayetci

vatandaş
vatandaş @Mehmet - 2 ay Önce

herhal eğleniir ağam,bir simit bile parası değil simit 3,5 oldu m vekili,