Türkiye'nin ilk Milli Botanik Bahçesi Ruhsatsız Çıktı!

Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın ise ikinci büyük bahçesi olacak olan 'Milli Botanik Bahçesi'nde 'Ruhsat Skandalı'nın yaşandığı ortaya çıktı. Bakanlık bu skandalla çalkalanıyor.

Türkiye'nin ilk Milli Botanik Bahçesi Ruhsatsız Çıktı!
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın hemen arka tarafında inşa edilen Milli Botanik Bahçesi'nin giriş binasının ruhsat alınmadan yapıldığı ortaya çıktı.

Tarımdan Haber'in ulaştığı bilgilere göre, 2014 yılında temeli atılan binalara ruhsat alınmadan başlandığı ve bugüne kadar da ruhsat sorunu çözülemedi. Mehdi Eker'den sonra seçim hükümetinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Kudbettin Arzu'nun ruhsat sorununu çözmek için bir hayli uğraştığı, ancak nedense sorunun çözülemediği belirtiliyor.

Faruk Çelik'in Bakan olmasıyla sorunun yeniden gündeme geldiği ancak bugüne kadar bir sonuç alınamadığı ifade ediliyor.

BİR ÇINARIN TOHUMLARINI ATIYORUZ!

Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Mehdi Eker, Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın ise ikinci büyük bahçesi olacak olan Milli Botanik Bahçe için, “Burada yüzyıllarca yaşayacak ve Türkiye'nin biyo çeşitliliğini koruma altına alacak olan bir çınarın tohumlarını atıyoruz" demişti.

Bakanlık, 2017'de hizmete açılması beklenen Milli Botanik Bahçe için 303 milyon lira yatırım yapıldığını açıklamıştı.

2014 yılında ihalesi yapılan Milli Botanik Bahçe içindeki projede, 4 kat yer altı kapalı otopark, Giriş Karşılama Merkezi, Teshin Merkezi ve Tesisat Galerisi bulunuyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 00:41
YORUM EKLE
banner151

banner251