Türkiye'de gündem olan çiftçi eylemine milletvekilleri ve çiftçi örgütleri duyarsız kaldı!

Türkiye'yi ayağa kaldıran çiftçi eylemine, Kahramanmaraş milletvekilleri ve çifti örgütleri duyarsız kaldı. Yakup Konan'ı sadece Aydın Milletvekili Metin Yavuz ile Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Platformu Başkanı Mustafa Sarıoğlu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Bunun dışında Kahramanmaraş'ın 8 milletvekili ile ziraat odası ve üretici birlik başkanları Türkiye'de gündem olan çiftçi eylemine karşı duyarsız kaldıkları gibi Konan'ı arayıp geçmiş olsun dileğinde bile bulunmadılar.

Türkiye'de gündem olan çiftçi eylemine milletvekilleri ve çiftçi örgütleri duyarsız kaldı!
banner200

Üreticinin sesi olmak için Kahramanmaraş’tan traktörüyle Ankara’ya gelmek isteyen ancak trajikomik bir şekilde gözündeki kızarıklık gerekçe gösterilerek ehliyetine el konulan Yakup Konan, üreticilerden büyük takdir topladı. Sosyal medya hesaplarından Konan’a destek mesajları yağarken, Kahramanmaraş milletvekilleri, ziraat odası ve üretici birlik başkanları bu duruma karşı duyursız kalmayı tercih etti. 

BIRAKIN DESTEK AÇIKLAMASINI GEÇMİŞ OLSUN BİLE DİYEMEDİLER!

Kahramanmaraşlı üretici Yakup Konan’ın 16 Ekim Dünya Gıda gününde üreticilerin sorunlarına yönelik farkındalık oluşturmak için traktörüyle çıktığı yoldan geri döndürülmesi sosyal medyada gündem olurken, Kahramanmaraşlı milletvekilleri ile üretici birlik başkanlarının buna duyarsız kalması tepki çekti. Kahramanmaraş milletvekilleri ve çiftçi örgütleri Konan'a bırakın destek açıklamasını, arayarak geçmiş olsun dileğinde bile bulunmadılar. 

AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ METİN YAVUZ ARAYARAK GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ 

Yakup Konan’ı sadece Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ile Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Platformu Başkanı Mustafa Sarıoğlu arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Kahramanmaraş’ta 6 Ak Parti’den 1 CHP’den ve 1 tane de MHP’den olmak üzere 8 milletvekili bulunurken, 8 milletvekilinin de illerinde yaşanan ve üreticilerin en önemli bir sorununa karşı duyarsız kalması anlamlı bulundu. Ziraat odaları başta olmak üzere üretici birliklerinin de bu eyleme karşı duyarsız kalması, "Kimin çiftçi örgütüsünüz?" eleştirilerini gündeme getirdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 14:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlyas konya karapınar
İlyas konya karapınar - 1 yıl Önce

Cıftciye üreticiye sahip çıkın
Süt yerinde yem uzayda 115 tl
Birazcık eller vihdana bunun sonu kötü

Senil
Senil - 1 yıl Önce

Son gulen en iyi güler, sağlık olsun

Bitik
Bitik - 1 yıl Önce

Bitik insanların yaşadığı bitik bir ülke. Ahlaki, vicdani, dini, imanı bitik

Abbas
Abbas - 1 yıl Önce

Ben emekliyim maaşımı dolarla almıyorum ama seçimler geldiğinde oyumu dolara göre vereceğim. Kuruluşundan bu güne hep oy verdim ama artık yok. Süt üreticide 2.25 markette 6,50. 2019 temmuz sonu dolar 5.75 bu gün 8 TL. Ülkede gerçek enflasyon %50 lerde hala %10 olarak açıklama derdindeler. Yazık hemde çok yazık. Sayın Cumhurbaşkanım size gerçekleri aktarmıyorlar. Bunu bilin

banner251