TÜDKİYEB’den Karadeniz doğal gazı için şükür kurbanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjde olarak duyurduğu Karadeniz Ereğli açıklarındaki Sakarya sahasında keşfedilen 320 milyar metreküplük doğal gaz için Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB)  şükür kurbanı kestirdi.

TÜDKİYEB’den Karadeniz doğal gazı için şükür kurbanı
banner282

Çelik, Birlik Merkezinde yapılan kurban kesim törenindeki konuşmasında,  Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği olarak bugünü bayram gibi gördüklerini belirterek, “bayramınız kutlu olsun. Bulunan doğal gaz vatanımıza, milletimize hayırlı olsun. Büyük bir emek ve gayret neticesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliği ve öncülüğünde Fatih sondaj gemimizin Karadeniz açıklarında bulmuş olduğu 320 milyar metreküplük doğal gaz kaynağı ülkemizin ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır. Ülkemizi şaha kaldıracaktır” dedi.

“Türkiye dışa bağımlı kalmayacak”

Bulunan bu doğal gaz kaynağıyla Türkiye’nin dışa bağımlı kalmayacağını, kendi kaynaklarından istifade edeceğini vurgulayan Çelik, şunları söyledi: “2023 yılına doğru giderken milletimiz bu tür müjdelere hazırlıklı olsun. Gerek tarımdan sanayiye gerekse sanayiden enerjiye başarılarımızın devam edeceği düşüncesindeyim. Hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız çalışıyor, ülkemize hizmet veriyorlar. Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin gayretli ve özverili çalışmalarıyla tarımda özellikle hayvancılıkta etten süte kadar, hemen her alanda üretim rakamlarımız hızla artıyor. Artık dışa bağlı kalmak istemiyoruz. 

Özellikle Fatih gemimiz başta olmak üzere Bakanlarımızdan mürettebata kadar emeği geçen herkese TÜDKİYEB olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Onları canı yürekten kutluyoruz. Hükümetimizin başarıları daim olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Şükran kurbanı kesiyoruz. Kurbanımızı da Allah kabul etsin. Allah milletimize zeval vermesin.”
Konuşmanın ardından dualarla kurban kesimi gerçekleştirildi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 1 yıl Önce

Dereyi görmeden paçalar sıvanıyor gene mili ucak gibi

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Yalakalık bu kadar olur hayvana yazık on yıllık hayele kurban gitti

Yerlikaya
Yerlikaya - 1 yıl Önce

Bu adam tarım bakanı olmalı

Bravo yaşa
Bravo yaşa - 1 yıl Önce

Helal sana başgan yerli millilikte zirvesin

Ahmet salim adıyaman
Ahmet salim adıyaman - 1 yıl Önce

TEBRİKLER!!!
ADAM VE ŞÜKÜR kurbanları ALLAH katında duaların kabulü ve zaferlerin devamı için dini ve islamı bir gelenektir.Tarım bakanı olacak beyefendi akıl etmediği herşeyi çok şükür akıl eden ve icra edenler var!
Bakan olacak başkan diye yerlikaya isimli yorumcu yazmış bende katılıyorum
Uzun yılardir ziraat oda başkanlıği
Koyun keçi birlik başkanlığı yanında
Koyun keçi merkez birliği türkiye genel başkanı ve tüm muhtarlar dernek gebel başkanı olarak tarım ve hayvancılık ile iç içe olup tüm sorunları hem mahalinde hem de en üst düzey bürokrasi de bilgi birikim ve tecrübe sahibidir.
Görevde olan tüm bakan yardımcılarından daha liyakat sahibidir.

banner151