" />

TÜDKİYEB: Üretici önemli bir külfetten kurtuldu!

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, küpe bedellerinin Bakanlık tarafından karşılanması kararından dolayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye teşekkür etti. Bu kararın 260 bin yetiştirici tarafından memnuniyetle karşılandığını bildiren Çelik, "Sayın Bakanımız yetiştiricilerimize adeta bu müjdeli açıklamasıyla bayram havası yaşatmıştır" dedi.

banner255
TÜDKİYEB: Üretici önemli bir külfetten kurtuldu!
banner200

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, küpe bedelleriyle ilgili Bakan Pakdemirli'nin küçükbaş hayvan yetiştiricilerine büyük bir müjde verdiğini kaydetti.

Çelik, şunları kaydetti: ''Sayın Bakanımızın yaptığı açıklamada "Küçükbaş küpe bedelini de artık, bakanlık olarak biz karşılayacağız" şeklindeki açıklamasını 260 bin yetiştiricimiz adına memnuniyetle karşılıyoruz. Küpe bedellerinin Bakanlığımız tarafından karşılanacak olması yetiştiricilerimizi önemli bir külfetten kurtaracaktır. Sayın Bakanımız yetiştiricilerimize adeta bu müjdeli açıklamasıyla bayram havası yaşatmıştır.

Daha da önemlisi bu uygulama ile kayıt altında olmayan hayvanlar da küpelenerek kayıt altına alınmış olacaktır. Bu nedenle bu uygulamayı önemsiyor ve destekliyoruz. Sektörümüze vermiş olduğu değerden ötürü Birliklerimiz ve tüm yetiştiricilerimiz adına Sayın Bakanımıza ve Bakanlığımızın değerli yetkililerine şükranlarımızla birlikte teşekkür ediyoruz.''

TARIMDANHABER


YORUM EKLE
YORUMLAR
Reklam reklamdır
Reklam reklamdır - 2 yıl Önce

Çiftçiden aidat alma birliği Başkanı bakana teşekkür etmekle ülke hayvancılığına büyük hizmetlerde bulunmuştur!!!

Çılgın
Çılgın - 2 yıl Önce

Bu hayvanları kim seçmiş ki seçim heyetleri nerde bu hayvanları kabul eden kırsal kalkinma şube müdürlükleri ne iş yapıyor iş yapıyorlar aslinda da para yiyerek iş yapıyorlar gerçekten bu işte suçlu olan çoğu veteriner müdür hiç soruşturmaya dahil edilmedi adil ve eşit yargılama yok suçlu ile suçsuz ayrımı yok

banner151

banner251